До Дня волонтерства проводять конкурси есе та проєктів

До Дня волонтерства проводять конкурси есе та проєктів

Всі, кому небайдужа тема волонтерства, можуть взяти участь у конкурсах - Всеукраїнський конкурс есе  «Українське волонтерство – унікальне явище сьогодення» та Всеукраїнський конкурс проєктних ініціатив «Волонтерство: від усвідомлення до дії».

Конкурси проводяться до Міжнародного дня волонтера та Дня благодійництва. Їх організатори - Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення разом з Українською молодіжною правничою асамблеєю, Благодійним фондом «Об’єднання світових культур»,  Департаментом  молоді та спорту КМДА. 

Щорічно, відповідно до резолюції ООН, 5 грудня відзначається Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку  (скорочена назва – День волонтера), а відповідно до Указу Президента України в кожну другу неділю грудня, в цьому році це 13 грудня, відзначається День благодійництва.  За останні роки, волонтерських рух в Україні знаходиться на піку свого розвитку, нажаль, цьому сприяли також події на Сході України та інші надзвичайні події, які спонукали згуртувати активне українське суспільство. 

Основна мета конкурсів – всебічна підтримка волонтерського руху України, визнання українського волонтерства як унікального явища сьогодення, сприяння розвитку благодійництва, як національної традиції.


Всеукраїнський конкурс есе «Українське волонтерство – унікальне явище сьогодення».

Учасником Конкурсу може стати кожен мешканець України. На Конкурс подаються  індивідуально підготовлені есе.
Приблизна тематика есе (організатори вітають висвітлення будь-яких інших тем, що  пов’язані з загальною тематикою Конкурсу): Волонтерство-2020; Волонтерство, як феномен;
Як це бути волонтером? Студентська молодь, як частина  волонтерського руху; Волонтерство, як соціальний обов’язок відповідального суспільства; Молодь та волонтерство; Стереотипи про волонтерство.

Обсяг есе повинен становити від 2 до 4 сторінок, формат сторінки А4 (297х210 мм), орієнтація – книжкова; поля: верх, низ та праве – 20 мм, ліве – 25 мм; шрифт – TimesNewRoman, кегель – 14, міжрядковий інтервал – 1,5, стиль – Normal; перший рядок – (шрифт напівжирний курсив, вирівняний по правій стороні) прізвище, ім'я та по-батькові автора; другий рядок – (шрифт курсив, вирівняний по правій стороні) місце роботи, місце навчання або назва інституту громадянського суспільства  (подвійний абзац); наступний абзац – (шрифт напівжирний всі прописні, вирівняний по центру) назва есе; далі йде текст есе, що вирівняний по ширині з відступом зліва 1,5 см. 
Електрона версія есе повинна мати назву «прізвище та ім’я» (наприклад, Sohnykov_Anton).
Есе разом з заявкою (із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові учасника, контактного телефону, електронної адреси, домашньої адреси, назви есе) подаються до 15 листопада 2020 року  на офіційну електрону адресу організаційного комітету [email protected] (обов’язково у темі повідомлення необхідно вказати «Конкурс есе»).
Кожен учасник може подати не більше 1 конкурсної роботи.
Для оцінювання есе встановлюються наступні критерії: актуальність; відповідність назви есе її суті; оригінальність форми викладення матеріалу. 
З Положенням про Конкурс можна ознайомитися за посиланням

Основні етапи Конкурсу:
– Перший – організація, підготовка та розповсюдження матеріалів про конкурс (до 30жовтня 2020 року);
– Другий – прийом есе (до 15листопада 2020 року);
– Третій – оцінювання есе Експертною радою (до 30 листопада 2020 року);
– Четвертий – оголошення переможців Конкурсу (до 13 грудня 2020 року);
– П'ятий - нагородження переможців (до 31 грудня 2020 року).

Всеукраїнський конкурс проєктних ініціатив «Волонтерство: від усвідомлення до дії»

Конкурс провадиться за наступними номінаціями:

  • «Учнівські ініціативи» - волонтерські проєкти або акції учнів закладів освіти або позашкільних закладів, що вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році;
  • «Студентські ініціативи» - волонтерські проєкти або акції здобувачів вищої освіти, які вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році;
  • «Молодіжні ініціативи» - волонтерські проєкти або акціїмолоді, яка не навчається у закладах середньої або вищої освіти, що вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році;
  • «Волонтерські ініціативи в зоні проведення АТО/ООС» - волонтерські проєкти або акції, що здійснюються в зоні проведення АТО/ООС, які реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році;
  • «Волонтерські ініціативи у боротьбі з COVID-19» - волонтерські проєкти або акції, що направлені на запобігання поширенню та подолання негативних наслідків COVID-19, що вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році;
  • «Екологічні волонтерські ініціативи» - волонтерські проєкти або акції, що пов’язані з екологічною тематикою,що вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році;
  • «Гуманітарні ініціативи» - волонтерські проєкти або акції, будь-якої спрямованості, не охоплені іншими номінаціями,що вже реалізовані або реалізація яких ще триває у 2020 році.


Учасником Конкурсу може стати кожен громадянин України, ініціативна група, приватна компанія, благодійна організація або громадська організація.
Для участі у Конкурсі необхідно заповнити онлайн-форму  до  15 листопада 2020 року. На Конкурс подаються  проєктні ініціативи шляхом заповнення спеціальної форми, яка повинна містити: дані ініціаторів проєктної ініціативи; територія проєктної ініціативи; строки реалізації проєктної ініціативи; опис проєктної ініціативи; кількість учасників проєктної ініціативи. Кожен учасник може подати не більше 3 проєктних ініціатив.
Для оцінювання проєктної ініціативи встановлюються наступні критерії: актуальність; охоплення; інноваційність підходів; вагомість результатів. 
З Положенням про Конкурс можна ознайомитися за посиланням

 Основні етапи Конкурсу:
– Перший – організація, підготовка та розповсюдження матеріалів про конкурс (до 30 жовтня 2020 року);
– Другий – прийом проєктнихініціатив (до 15 листопада 2020 року);
– Третій – оцінювання проєктних ініціатив Експертною радою (до 30 листопада 2020 року);
– Четвертий – оголошення переможців Конкурсу (до 13 грудня 2020 року);
– П'ятий - нагородження переможців (до 31 грудня 2020 року).

Нагадаємо, безкоштовний курс з Інтернет маркетингу влаштують киянам

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»