Як працюють позашкільні гуртки у Києві під час карантину

Як працюють позашкільні гуртки у Києві під час карантину

– Ми звикли до дитячих голосів та сміху, звикли, що наш заклад завжди заповнений людьми, проте карантин все змінив, – розповідає Олександра Долгова, завідувачка відділу соціальних ініціатив і партнерства Київського палацу дітей та юнацтва.

Під час карантинних обмежень усі гуртки перевели на роботу в онлайн режимі. Олександра розповідає, що намагались якнайшвидше адаптуватись і допомогти дітям звикнути до вчителя онлайн – по той бік екрану.

– Наші вчителі проводили заняття у Zoom або у Viber, також вони записували відеоуроки за якими учні могли опанувати певну тему, – ділиться спогадами про онлайн уроки Олександра Долгова.

Також вчителі звернули увагу на популярність соцмереж та почали активно вести їх.

– Кожного дня на нашій Facebook-сторінці було по 3-4 дописи. Крім того, ми проводили різні активності у соцмережах: рубрика «Психологічна підтримка», де кожний міг поставити запитання, конкурси до Дня вишиванки, де переможці отримували свої призи. Це допомогло збільшити кількість підписників, – згадує Олександра Долгова.

Навіть після виходу із жорстких карантинних обмежень ситуація із відвідуванням позашкільних гуртків залишається досить непростою.

– Бувають моменти, коли батьки не відпускають дітей на заняття або просто не мають можливості привезти їх. У такому випадку ми застосовуємо змішане навчання. Викладач вмикає Zoom для дітей, які будуть працювати в режимі онлайн, – каже пані Олександра.

Щоправда, Олександра зізнається, що і діти, і вчителі дуже стомилися від навчання онлайн.

– Звичайно, ми дотримуємось усіх карантинних обмежень. Маски, дезінфектори, дистанція та температурний скринінг – друзі для наших вихованців. Щодо батьків, то вони мають теж бути в масках і чекати дітей на першому поверсі будівлі, – відзначає Олександра Долгова.

– Наш заклад сподівається якнайдовше працювати в офлайн режимі. Проте ми готові й до онлайн-навчання: готуємо нові матеріали, записуємо відеоуроки, професійно опановуємо соцмережі. Це допоможе нам в разі потреби легше перейти на інший формат проведення занять, – розповідає вона щодо можливого онлайн навчання.

Катерина ШОБОТЕНКО, «Вечірній Київ»