Київ виділив додатково 30 млн гривень на засоби захисту для медиків

Київ виділив додатково 30 млн гривень на засоби захисту для медиків

Столична влада днями виділила з резервного фонду бюджету міста 30 млн гривень на закупівлю засобів індивідуального захисту для медиків комунальних медзакладів.

Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив під час онлайн пресконференції.

– Ми надалі працюємо і над збільшенням ліжок у медзакладах для лікування хворих на COVID-19, і над забезпеченням лікарень та медиків усім необхідним. Хочу повідомити, що днями місто додатково виділило з резервного фонду столиці майже 30 млн гривень. Це кошти на закупівлю комунальними медзакладами засобів індивідуального захисту. За виділені кошти для медзакладів закуплять костюми біологічного захисту, бахіли, ізоляційні одноразові медичні халати, маски, медичні рукавички та захисні щитки, – підкреслив Віталій Кличко.

Мер Києва зазначив, що лікарі сьогодні ризикують найбільше, бо перебувають у контакті з хворими пацієнтами. Тому, щоб захистити себе та запобігти передачі інфекції, медики повинні дотримуватись правил інфекційного контролю та використання засобів індивідуального захисту. Закупівля таких засобів, за словами мера, дозволить зменшити розповсюдження захворюваності серед медичних працівників.

Віталій Кличко нагадав, що наприкінці березня місто виділило понад 260 млн грн із резервного фонду бюджету столиці на заходи з протидії поширенню коронавірусу. Тоді за ці кошти для лікарень придбали засоби індивідуального захисту, необхідне обладнання та ліки. Окремо місто також виділяє гроші на ремонт систем постачання кисню в лікарнях та закупівлю кисневих концентраторів.

Ми сьогодні робимо все, щоб захистити киян від розповсюдження вірусу. І щоб надавати необхідну допомогу хворим на COVID-19. Але тут важливі спільні зусилля і місцевої влади, і державної. Відокремлено діяти в такій ситуації не вийде. Адже йдеться про здоров’я і життя людей. Тому я і звернувся до Прем’єра та до міністра охорони здоров’я виконати обіцянки. І надати ліжковий фонд і фахівців для лікування хворих на коронавірус у державних медустановах, розташованих у Києві. Зокрема, у закладах Національної академії медичних наук, МОЗу та відомчих медзакладах. Ці заклади, підкреслю, знаходяться в столиці. У них є понад 11 тисяч ліжкомісць. Бо зараз почали говорити про мобільні госпіталі. Але де логіка, якщо є стільки вільних місць у медзакладах, де є всі умови і кваліфікований персонал?! Та відповіді на моє звернення місто досі не отримало, – наголосив Віталій Кличко.

Він також повідомив, що сьогодні у стаціонарах столичних медзакладів лікуються 1 787 хворих на коронавірус, із них 38 дітей. 370 пацієнтів – у важкому стані, 562 отримують кисневу підтримку, 33 – під апаратами ШВЛ. Іще 140 пацієнтів перебувають у лікарнях із підозрою на коронавірус. Пневмонію у столичних медзакладах лікують 639 хворих.

Нагадаємо, за минулу добу на коронавірус захворіли 196 киян.

Оксана МИКОЛАЄНКО, «Вечірній Київ»