Анджей Дуда у Биківні під Києвом вшанував пам’ять поляків, розстріляних НКВС

Анджей Дуда у Биківні під Києвом вшанував пам’ять поляків, розстріляних НКВС

Президент Польщі Анджей Дуда і його дружина Агата прибули до Києва ввечері у неділю, 11 жовтня. Свій офіційний візит до України вони розпочали із вшанування пам'яті жертв сталінського режиму на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» .

– Правда і пам'ять мусять тривати. Сьогодні на Польському воєнному цвинтарі в Биківні вшановую пам'ять замордованих 80 років тому НКВС 3435 польських в’язнів з українського Катинського списку, які загинули за вільну та суверенну Польщу, написав у своєму Twitter Анджей Дуда.

Польський лідер зазначив, що в Биківні також поховані тисячі українців, яких убив радянський режим, щоби знищити український народ, а тих, хто залишиться, підкорити до статусу рабів.

У понеділок, 12 жовтня Президент України Володимир Зеленський проведе переговори з Анджеєм Дудою, після чого буде підписано низку двосторонніх документів.

У вівторок, 13 жовтня глави держав відвідають Одесу та візьмуть участь у роботі українсько-польського економічного форуму.

Як раніше повідомлялося, Київ отримав медичне обладнання від Польщі для боротьби з пандемією.

Олександр МИХАЙЛОВ, «Вечірній Київ»