У Дніпровському районі встановлять меморіал загиблим воїнам АТО

У Дніпровському районі встановлять меморіал загиблим воїнам АТО

У Дніпровському районі в парку «Перемога» встановлять меморіал, який вшановуватиме пам'ять загиблих українських солдатів в ході Антитерористичної операції на сході України.

Сьогодні на місці, де буде встановлено меморіал, ветерани АТО, разом із заступницею голови КМДА Мариною Хондою, заклали капсулу часу з посланням для майбутніх поколінь. Меморіал поки що знаходиться на етапі проєктування, а відкрити його збираються вже через рік.

Заступник директора Київського центру допомоги ветеранам АТО Дмитро Гоцуцов розповідає, що ідея, як виглядатиме меморіал, вже є, хоча вона ще знаходиться на обговоренні.

– Ця ідея виникла у багатьох наших ветеранів, зараз це тільки проєкт, як він буде втілений – ми ще не знаємо, тому наразі ми тільки починаємо збір коштів, розповів він.

Точна вартість меморіалу ще невідома, але витрати на нього планують покрити з допомогою міської влади, місцевих депутатів та меценатів.

Як розповів ветеран АТО Володимир Сергієвський з позивним «Ірландець»,парк «Перемога» ветеранська спільнота обрала самостійно, адже його назва має символізувати перемогу в російсько-українській війні.

– У Дніпровському районі наразі немає жодного меморіалу, жодного місця куди б ми могли приходити і вшановувати пам’ять наших полеглих побратимів. Парк «Перемога» – символічна назва, тому саме тут ми хотіли зробити меморіал загиблих захисників України, розповів Сергієвський.

Саме місце вже деякий час виконувало роль для неформального зібрання ветеранів, тепер же тут вже офіційно будуть проводитись заходи із вшанування українських військових.

– Цю локацію ми погодили з керівництвом парку, вона є найкращим місцем для меморіалу. До цього ми вшановували пам’ять біля символічного хреста, але пам'ятний хрест – це більше ніж просто дерево, це вже місце знакове для нас, дніпровчан, – додав «Ірландець».

Заступниця голови КМДА Марина Хонда зазначила, що майбутній меморіал дасть не тільки можливість навчитися вдячності загиблим на війні солдатам, але й стане настановою для майбутніх поколінь

– Для мене це не просто камінь, на якому щось викарбувано – це такий об’єкт, який має нам дати можливість навчитись бути вдячними. Бо люди, які не були в АТО, вони насправді не розуміють, що там відбувається. Я дякую дуже за таку ініціативу, тому що всі, хто тут проходитиме, матимуть можливість замислитись і зрозуміти, що там відбувалося, сказала вона.

Хоча меморіал, за очікуваннями ініціаторів, буде встановлений в другій половині 2021 року, Марина Хонда переконана, що встановлення може і повинно відбутися швидше.

– Оскільки це меморіальний знак, а не пам’ятник – це зовсім інша, більш спрощена процедура встановлення. Я сподіваюсь, що відкриття меморіалу буде раніше ніж через рік, а в наступному році ми вже будемо проводити заходи до 14 жовтня, – сказала Марина Хонда.

Нагадаємо, у Києві озеленили Дніпровський район.

Фото Олексія Іванова