Кияни можуть долучитись до планування скверу на Печерську

Кияни можуть долучитись до планування скверу на Печерську

Проєкт скверу, який розташований по сусідству із кріпосними валами на Тверському тупику, хочуть обговорити з громадою Києва. Місто обіцяє врахувати усі побажання та пропозиції киян.

Участь киян у створенні публічних просторів передбачена спільним проєктом Ради Європи, Управління екології та природних ресурсів КМДА та КО «Київзеленбуд». 

- Нічого для громади без громади: саме за таким принципом буде працювати новий механізм участі громади у житті Києва. Зараз запрошуємо долучитись до обговорення вигляду скверу на Тверському тупику. Щоб взяти участь, треба до 22 жовтня заповнити анкету, - повідомили  в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА. 

В анкеті  потрібно розповісти про те, щоб хотіли бачити у сквері після реконструкції. А також уточнити, чи варто пов’язувати дизайн зеленої зони з історією оборонного валу Нової Печерської фортеці, що неподалік. 


Нагадаємо, що раніше «Київзеленбуд» оприлюднив проєкт-пропозицію майбутнього вигляду скверу.  Комунальники пропонують висадити в ньому чагарники, які будуть наче 3D-моделі повторювати контури Києво-Печерської цитаделі. 

Відповідно до проєкту, сквер поділять на прогулянкову та спортивну зони. У кожній з них встановлять елементи, пов’язані з історією -  інформаційні стенди та стилізовані ігрові елементи. 


У сквері також планують висадити дерева, які в різні пори року додаватимуть скверу барв: павловнія навесні розпускатиметься бузковим цвітом, а гінкго білоба восени ставатиме жовтою. Проєкт поки що не ухвалили і тому приймають пропозиції киян.

Олена ПЕТРИШИН, «Вечірній Київ»