У столиці відбудеться Міжнародний конкурс молодих дизайнерів

У столиці відбудеться Міжнародний конкурс молодих дизайнерів

16 жовтня у Києві одночасно пройдуть три фешн події: VI International Young Designers Contest New Fashion Zone, фінал міжнародного проєкту Ukrainian New Fashion Days 2020 за підтримки Українського культурного фонду та презентація переможців Frankfurt Style Awards, українських дизайнерок-випускниць NFZ: Ганни Косточки, Євгенії Мельник, Міри Матчиної.

VI міжнародний конкурс молодих дизайнерів New Fashion Zone – це масштабний захід, який цього року зібрав 862 дизайнерів із 28 країн. До ескізного етапу пройшли 214 учасників, серед них – 37 студентів початкових курсів профільних вузів і 24 школярі. До півфіналу пройшли 92 учасники. Фінал конкурсу – це третій етап змагання, куди пройшли 48 учасників із Туреччини, Ізраїлю, Білорусі, Великобританії та Молдови. Конкурсанти продемонструють міжнародному й українському журі свої навчальні колекції з шести луків, а журі визначить переможців у кожній з номінацій.

Серед номінацій конкурсу – Kids, Outerwear, ACCESSORIES, Sustainablefashion, MEN, CASUAL, PlusSize, ART. Також номінація Z-Generation, до фіналу якої пройшли діти-дизайнери 10, 13, 14 та 15 років, зокрема талановита школярка з вадами слуху. Будуть і нові номінації: EveningOutfit, Weddingdress, UNDERWEAR, Petwear – Одяг для домашніх улюбленців (дизайнери одягу для домашніх улюбленців, що представлять колекції для пуделів та йорків). 

Усі покази пройдуть у форматі phygital це інтегровані комунікації на стику цифрового та фізичного просторів: глядачі зможуть бути присутніми на показах в реальному часі, але в онлайн-форматі. 

Особливістю цьогорічного конкурсу було fashion-менторство для  фіналістів. Під час його роботи найкращі fashion-експерти України поділилися своїм професійним досвідом, допомагали конкурсантам розвинути навички та якості дизайнерів, адаптуватися до професії і виробити високі стандарти роботи.

Онлайн формат програми дозволяє комунікувати менторам і фіналістам з різних куточків України та світу. Також, у цьому році наша команда змінила Півфінал Конкурсу, перевівши його у діджитал-формат. Усі півфіналісти знімали відео своїх колекцій, замість традиційного показу. Ми хочемо, аби наші випускники були готові до нових реалій і вміли презентувати свій продукт онлайн, – говорить CEO NewFashionZone Юлія Порядіна-Гривнак.

Коли: 16 жовтня 2020 року, офіційне відкриття о 10:00.
Де: Київ, Pochayna Event Hall (проспект Степана Бандери, 23).
Програма та зареєструватися на сайті.

Нагадаємо, на Печерську відзначать День художника виставою та ярмарком.

Марія Катаєва, фото NFZ