Київ може стати одним зі світових центрів медичного туризму

Київ може стати одним зі світових центрів медичного туризму

Київ може стати одним із помітних гравців на світовому ринку медичного туризму завдяки відносно невисокій вартості лікування та достатньому рівню розвитку медицини в окремих галузях.

фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка

Про це під час Глобального конгресу медичного туризму розповіла заступниця голови КМДА Марина Хонда.

– Галузь медичного туризму на сьогодні недостатньо підтримується з боку держави, але у нас є ресурси надавати якісні і водночас недорогі медичні послуги для іноземців. В Україні дійсно багато хороших фахівців високого рівня, і люди їдуть до нас з-за кордону на лікування та оздоровлення. Зараз цей туристичний напрям у нас недооцінений, але він реально приносить кошти до бюджету. Міська влада зацікавлена, щоб до столиці приїздили на лікування. Минулого року ми почали активно підтримувати медичний туризм. Кожен, хто приїздить на лікування, залишає гроші не тільки в медицині. Він залишає гроші в готелі, він іде на екскурсії, користується транспортом, відвідує ресторани, купує сувенірну продукцію. Тобто медичний турист допомагає заповнювати туристичний сектор в цілому. Напрям дійсно дуже перспективний для Києва, і ми будемо усі сприяти його розвиткові, – зазначила Марина Хонда.

Заступниця голови КМДА додала, що великою популярністю користуються послуги лікування офтальмологічних захворювань, реабілітації, пластичної хірургії та естетичної медицини, репродукції, стоматології, клітинної терапії, кардіохірургії. Що ж до географії в’їзного медичного туризму, іноземні пацієнти приїжджають із Ізраїлю, Іспанії, Італії, багатьох східних країн, зокрема, із Бахрейну, Саудівської Аравії, Іраку, ОАЕ, Кувейту, Казахстану, Узбекистану, Грузії, Азербайджану та інших.

Global Healthcare Travel Forum – це глобальний форум медичного та оздоровчого туризму, який щороку збирає провідних провайдерів, представників профільних асоціацій із 56 країн – членів Global Healthcare Travel Council, провідних експертів з багатьох країн, які будуть давати корисні поради щодо розвитку цієї галузі, сучасних трендів, маркетингу, дієвих інструментів для промоції на потенційних ринках.

У 2013 році було створено Українську Асоціацію медичного туризму (УАМТ), до якої сьогодні входять понад 100 організацій, які працюють у сфері медичного туризму з України та 15 інших країн. За роки діяльності УАМТ стала найбільш активною та авторитетною асоціацією медичного туризму серед країн Центральної та Східної Європи та завдяки цьому в 2019 році очолила Всесвітню асоціацію медичного туризму.

Фото Бориса Корпусенка