На легендарній київській річці створюють парк

На легендарній київській річці створюють парк

У столиці починають будувати парк «Почайна».

Про це «Вечірньому Києву» повідомила член Національної спілки краєзнавців України, голова ГО «Громадський рух «Почайна» Анабелла Моріна.  Разом із депутатом Київради Костянтином Богатовим та однодумцями, вберегли легендарну річку від знищення.

– Ми врятували Почайну, повернули її на карти в той самий момент, коли остання ділянка річкового русла намагалися загнати під дорогу. Ми домоглися, що Київрада дала статус парку її берегам, а потім роками воювали за кожен клаптик землі, за справжню історію України. Ми розуміли: будівництво парку життєво необхідно для Почайни! Літописну річку можуть врятувати тільки люди, які її не забудуть, бо бачитимуть її перед собою, знатимуть про її велич, – розповіла Анабелла Моріна про свою місію та діяльність активістів, які відстояли річку від активності забудовників та бездіяльності комунальників.

Вона наголошує, що дуже важливо, щоб люди могли вільно і безпечно гуляти вздовж русла річки: від вулиці Йорданської і проспекту Степана Бандери до сучасного гирла – під Північним мостом, там, де парк Почайна з'єднується з парком Наталка.

У проєкті передбачено укріплення берегів зі збереженням природного ландшафту. Будуть ділянки, які залишать неторканими – для житла птахів.

– Мрію, щоб через роки люди згадували неймовірну історію річки, яка практично зникла, сховалася під камінь, з-під якого витікала. Але потім люди витягли її з того світу з підземелля, і річка повернулася. А якщо це так, то в житті можливо все, і ти, головне, не бійся! Іди й роби, – підкреслює Анабелла Моріна.

Нагадаємо, річку Почайну захистили хрестом від «Блокбастер-моллу».

Наталка Марків, на титульному фото – річище Почайни у 2019 році