Київська бібліотека збирає рідкісні фото з домашніх архівів

Київська бібліотека збирає рідкісні фото з домашніх архівів

Публічна бібліотека імені Лесі Українки запустила проєкт «Київ крізь призму сімейних фотоархівів киян».

У рамках проєкту відбуватиметься пошук, збір, відновлення та формування електронної бази рідкісних світлин з домашніх архівів киян, що мають історичну києвознавчу цінність.

– У сучасному світі значення світлин особливо велике, оскільки вони зберігають до наших днів те, що давним-давно відійшло і стерлося з пам'яті, нагадують нам, якими були кияни і місто сотні років тому, – говорить директорка бібліотеки Ольга Романюк. – Вони є безцінними для києвознавців та усіх,  хто цікавиться київською старовиною.  

Послуга реставрації старих, пожовклих, пошкоджених фото з  домашніх архівів киян передбачає сканування, опрацювання у спеціальних програмах, запис на носій відповідно прейскуранту платних послуг бібліотеки.

Ті фотографії, що зроблені на фоні київських вулиць, об’єктів архітектури у різні періоди історії міста, у фотосалонах відомих фотографів Києва (із зазначенням на фото ательє), в цікавих старовинних домашніх інтер'єрах киян – бібліотека оцифрує, реставрує (прибере тріщини, подряпини, пожовклість, наростить обірвані краї) безоплатно, але за згоди власника на їх розміщення в цифровій бібліотеці «Київ».

За послугою потрібно звернутися в залу медіа-ресурсів бібліотеки за адресою вул. Тургенєвська, 83-85. Тел. для довідок 044 486 03 13.