Торгівці намагаються продати радіаційні овочі

Торгівці намагаються продати радіаційні овочі

Днями правоохоронці затримали трьох осіб, які намагалися вивезти із зони відчуження ЧАЕС близько 1 тис. кг яблук. У міліції кажуть: ловлять таких "нелегалів" майже щодня, а чорнобильська продукція цілком може продаватися в столиці.

У вересні зафіксовано небувалий сплеск затримань за спроби вивезти продукти із забороненої зони. Останній випадок стався наприкінці минулого тижня. Як розповідають в ГУВС Київської області, троє жителів Поліського району хотіли провезти із зони відчуженя 52 мішка яблук.

- Це не перший випадок. У вересні на подібному правопорушення вже попадалися двоє людей. Тоді один чоловік намагався вивезти близько 500 кг яблук, другий, на тракторі, 300 кг І таких випадків багато. Порушників затримують практично щодня. Цілими сім'ями в зону відчуження ходять за ягодами, виловлюють рибу, б'ють звіра. Хіба що грибників було поки небагато, бо сухо. Потім все це може виявитися в продажу в Києві і області , -  каже речник міліції Київської області Микола Жукович.

За такими фактами відкриваються кримінальні виробництва. Найчастіше - за ст. 267-1 КК "Порушення вимог радіаційної безпеки". Покарати порушників можуть як штрафом (від 850 грн просто за вивезення продукції), так і в'язницею (до 5 років в'язниці, якщо була мета продати вивезене).

 У департаменті промисловості та підприємництва КМДА радять людям не купувати фрукти, ягоди.

- Покупки потрібно робити на офіційних ринках і в магазинах, де всі товари перевіряються. На ринках є спецлабораторії. Також у місті працюють пересувні лабораторії, які перевіряють продукцію на ярмарках. Так що там вона теж безпечна ..., - каже директор департаменту Максим Кузьменко.