Тамара Морозова: Жодного разу в житті не шкодувала про вибір професії вчителя

Тамара Морозова: Жодного разу в житті не шкодувала про вибір професії вчителя

Перша неділя жовтня для багатьох із нас – це звичайний осінній день. Проте не для вчителів. Адже сьогодні вони святкують своє професійне свято!

Кореспонденти «Вечірнього Києва» поспілкувались із Тамарою Миколаївною Морозовою, яка працює в одній із київських шкіл. Вона не тільки звичайна вчителька, а й соціальний педагог, який займається з дітками з особливими освітніми потребами. Тамара Миколаївна вже 17 років працює в школі й впевнена – обрала правильний життєвий шлях.

За освітою вона - філолог, проте закінчувала спеціальні курси при університеті Драгоманова, щоб мати можливість працювати із дітками із особливими освітніми потребами.

«На ті часи, професія вчитель – це було престижно. І я ходила в гості до подружки, у якої батьки були вчителями. З цього й почалося моє захоплення професією,» - згадує Тамара Миколаївна.

Тамара Морозова розповідає, що за час професійної діяльності у школі жодного разу не шкодувала про вибір професії.

«Я задоволена, бо відчуваю себе на своєму місці. Мені дуже подобається професія соціальний педагог. Коли починала працювати у київській школі, то були сумніви, тому що я була із села, а тут столиця. Проте мені пощастило, адже коли я прийшла в школу, якраз вперше набирали перший спеціальний клас для діток із вадами зору. Я з цими дітками працювала у групі продовженого дня і мені поталанило 4 роки працювати з ними і в 5-класі стати їхнім класним керівником. Саме в той період починався розвиток інклюзивної освіти», - каже Тамара Миколаївна.

Вчителька розказує, що після 5-ого класу в діток з особливими освітніми потребами з’являються вчителі з різних предметів і тому її основною задачею є розповісти про специфіку кожної дитини, залучити їх до роботи, розповісти їм про те, який підхід потрібно мати до кожної дитини аби в класі була атмосфера комфорту та діти із задоволенням ішли до школи.

«Я перейнялась долею кожної дитини, зуміла знайти підхід не лише до школярів, а й до їхніх батьків. Мені дуже подобається ця велика і кропітка праця, адже я бачу результат», - ділиться Тамара Миколаївна.

Також Тамара Миколаївна каже, що для школярів важливо не лише пройти соціалізацію, а й дати знання.

«Я пишаюсь тим, що кілька моїх випускників вступили в коледжі. Адже це означає, що ми зуміли й соціалізацію провести, і дати багаж знань, який дозволив їм продовжити навчання», - із посмішкою ділиться вчителька.

Про найкращий подарунок на День вчителя згадує так:

«Найбільше запамяталась газета із прикріпленими солодкими батончиками, де була купа побажань. Її зробили школярі разом із батьками. Це був важливий для мене подарунок, бо мої учні розписали мене як чудову вчительку, а себе як старанних учнів».

Катерина ШОБОТЕНКО, «Вечірній Київ»