У Голосіївському районі створили "Простір для спілкування"

У Голосіївському районі створили "Простір для спілкування"

З квітня по липень 2020 року у Києві тривав конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування. Одним із таких прикладів став "Простір для спілкування", створений органом самоорганізації населення (ОСН) "Комітет мікрорайону "Пирогів". "Вечірній Київ" дізнався, як цей простір виглядає і як він вже покращив життя мешканців мікрорайону.

Ідея такого простору у місцевих мешканців виникла вже давно, адже чотири роки тому вони створили традицію святкувати день мікрорайону. Керівниця місцевого ОСН Тамара Цикаленко розповіла, що потреба з'явилась з практичних причин - через відсутність цікавих активностей для дітей.

- Чотири роки тому ми почали відзначати свято мікрорайону і зіткнулись з проблемою, що в нас немає колонок, немає мікрофонів, немає апарату для солодкої вати, щоб дітям смаколики якісь готувати, в нас немає батутів. Ми все це шукали по Києву, платили за оренду, - розповідає вона.

Щоб розв'язувати цю проблему, місцеві мешканці зорганізувались і подали свою ідею на конкурспроєктів.

Як розповів Директор Департаменту суспільних комунікацій Роман Лелюк, "Простір для спілкування" є прикладом плідної співпраці КМДА із місцевим самоврядуванням.

- Цього року було подано 56 проєктів, 32 з них перемогли і зараз знаходяться на етапі реалізації. Такі ідеї покращують громадський простір для своїх мешканців та створюють затишні куточки. На даній території завдяки активному ОСН та підтримці КМДА ми маємо таку прекрасну локацію, яку місцеві жителі можуть використовувати для свого дозвілля, - сказав Роман Лелюк

Проєкт отримав назву "Простір для спілкування", оскільки локація планувалась як місце, де люди зможуть спілкуватись між собою.

- Мета цього – згрупувати людей, зібрати їх в одному місці, бо коли люди в одному місці, в гарному настрої і під час свята, всі йдуть на контакт та спілкування, люди більш відкриті, вони більше схильні вирішувати якусь проблему. Це згуртовує людей, тому й проєкт називається "Простір для спілкування", - розказала секретар ОСН "Комітет мікрорайону "Пирогів" Світлана Шевчук.

Окрім гарної експозиції на території простору, тут висадили квіти, а для дітей встановили різноманітні розваги: батути, автомат для приготування солодкої вати, проєктор та екран.

- Ми вирішили не залежати від когось, щоб в нас було своє обладнання саме для проведення свят. А що для цього потрібно дітям? Це солодка вата, батути, музичне обладнання і проєктор з екраном для того, щоб ми змогли показувати фотографії, відео або переглядати мультфільми, - зазначила Світлана Шевчук.

Але найбільшою прикрасою мікрорайону тепер вважається мурал, який розмалювали місцеві діти в ході реалізації проєкту.

Свій успіх місцеві мешканці пояснюють згуртованістю, адже усі тут відчувають свою приналежність і небайдужість до мікрорайону.

- Коли кажуть слово "Пирогів", то відразу згадують музей і ставлять питання: «там що, люди можуть жити?». Тут великий мікрорайон і ті, хто тут народився, вони не хочуть покидати цю місцевість. Люди в нас дуже активні, позитивні, - ділиться своїми думками Тамара Цикаленко.

Конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування продовжиться і в наступному році. Окрім цього, в нього буде закладено більше коштів, що дозволить реалізовувати навіть більш амбітні пропозиції киян.

- В наступному році в нас заплановано ще більше фінансування. Минулого року ми захистили програму Сприяння розвитку громадянського суспільства на три роки, в якій закладено збільшення фінансування кожного року на цей конкурс, - відзначив Роман Лелюк

Нагадаємо, визначено переможців міського конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Фото - Борис Корпусенко