Завдяки співпраці міської влади і громади освітній центр на Троєщині отримав сучасне ігрове обладнання

Завдяки співпраці міської влади і громади освітній центр на Троєщині отримав сучасне ігрове обладнання

Що полюбляють діти понад усе? Звісно, ігри. А якщо для цього ще є сухі басейни, м'які модульні елементи конструкторів, різнокольорові пуфи - веселе і корисне дозвілля гарантоване. 

фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка
фото Бориса Корпусенка

Саме таким спортивно-ігровим обладнанням поповнився освітньо-культурний центр "Народні скарби" ГО "Деснянська Січ", який знаходиться по вулиці Будищинська, 3.  Його придбання стало можливо завдяки перемозі у міському конкурсі проєктів «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада», що проводився Департаментом суспільних комунікацій КМДА.

Презентація проєкту відбулася 2 жовтня. Першими обладнання на веселому квесті "Подорож до кімнати танців" протестували вихованці хореографічної студії "MiriDance" Діти з захопленням проходили всі випробування: переміщення елементів з одного сухого басейну в інший, долання перешкод, музичні стільчики, де замість стільців розставили м'якенькі пуфи.   

- Напередодні Дня вчителя ми спільно відзначаємо це свято в такій формі позашкільного дозвілля, бачимо результат співпраці міської влади та громадської ініціативи, - підкреслив директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк.Вже три роки поспіль співпрацюємо з громадською організацією "Деснянська Січ", проєкти якої перемагають у конкурсі «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада» . В цьому приміщенні не було опалення, ремонту. Почали з того, що привели його до ладу. А цьогоріч закупили сучасне обладнання для інноваційних видів організації позашкільної активності дітей, проведення квестів, інтерактивних ігор, занять. Приємно підтримувати таку ініціативу: посмішки та очі дітей красномовно говорять, як їм подобається ця зала. 
Оголошуємо конкурс проєктів на наступний рік. Сподіваюся, буде ще більше різноманітних ініціатив, в тому числі таких, що підтримують дітей, молодь, їх розвиток та виховання  лідерських якостей. 

Заняття в освітньо-культурному центрі "Народні скарби" відвідує близько 200 вихованців від 4 до 22 років. 

- Одним з напрямків нашої діяльності є розвиток і популяризація позашкільної освіти, організація дозвілля для мешканців Деснянського району. В цьому центрі проходять різноманітні заняття для дітей:  спортивні, музично-театральні, хореографічні, з гончарного та образотворчого мистецтва, - зазначила голова Наглядової ради ГО "Деснянська Січ", член Громадської Ради при Деснянській РДА Оксана Сатановська. - Викладачі є членами нашої громадської організації.  Щороку проводимо заняття за запитами батьків. Багато до нас приходить дітей з багатодітних сімей чи яких виховують самотні матусі.  Займаються у нас за благодійними внесками. Також безкоштовно проводимо квести, концерти, виставки, які щорічно відвідує біля 1500 дітей та 3 000 дорослих. Тут може повести свій захід будь-яка громадська організація Деснянського району.
Коли ми орендували це приміщення в старій будівлі ЖЕКу, воно було в жахливому стані. З підлоги стирчали цвяхи, двері були вирвані, вікна пошкоджені. Завдяки перемозі на конкурсі "Громадська перспектива", приміщення відремонтували. Зараз отримали ігрове обладнання, яке цікаве дітям будь-якого віку, підходить для занять спортом, хореографією, для раннього розвитку. Дає змогу набувати корисні навички в ігровій формі.

Дівчатка зі студії "MiriDance" з задоволенням стрибали по м'яким пенькам, будували з різних елементів замок та відпочивали на пуфах. 
А наостанок продемонстрували гостям майстер-клас з хореографії. 

- Тут можна лазити, робити шпагат. Особливо сподобався басейн з кульками, - поділилася враженнями 8-річна Маша.

- Цей квест ми вирішили зробити для вихованців до Дня вчителя. Такий сюрприз, щоб вони отримали задоволення і приходили до нас, - зазначила художня керівниця студії "MiriDance"Тетяна Грищенко. - Обладнання може використовуватися не тільки для ігор та квестів, а й на хореографічних заняттях. Наприклад,  для розтяжки та переворотів.

Фото Бориса Корпусенка

Конкурс проєктів для підтримки ініціатив інститутів громадянського суспільства «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада» започатковано у 2017 році в рамках міської цільової програми «Сприяння розвитку громадянського суспільства у м. Києві». За три роки конкурсу громадські організації подали 319 проєктів, спрямовані на волонтерський рух і підтримку учасників АТО, благоустрій та охорону природного середовища столиці, розвиток Києва у сфері правової освіти мешканців і формування громадянської культури. У цьому році обрано 23 проекти різних напрямів. Це і вирішення соціальних питань, культурно-спортивні напрямки та просвітницька діяльність. Усього ж за час конкурсу перемогу здобули 65 проектів на суму 6,9 млн гривень.

Департамент суспільних комунікацій КМДА розпочав роботу з організації та проведення у 2021 році міського конкурсу з визначення проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства для реалізації яких надається фінансова підтримка «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада». Конкурсні пропозиції приймаються до 1 листопада. Деталі - на сайті Департаменту