388,5 га міста з хрущовками передбачено реконструювати у Києві за проєктом Генплану

388,5 га міста з хрущовками передбачено реконструювати у Києві за проєктом Генплану

Проектом Генерального плану міста Києва передбачена реконструкція території мікрорайонів (кварталів) застарілого житлового фонду («хрущовок») площею 388,5 га, де знаходиться 2,5 млн. кв. м. житлового фонду: квартали по вул. Маршала Гречка, вул. Стеценка, вул. Воскресенської, бульв. Перова, просп. Алішера, Навої, вул. Попудренка, вул. Гната Хоткевича, вул. Мініна, вул. Червоноткацької, Лісового проспекту, вул. Мілютенко, вул. Шолом-Алейхема, вул. Російської, вул. Сімферопольської, вул. Ялтинської, вул. Новодарницької та ін.  Про це написав начальник КО "Київгенплан" Сергій Броневицький. 

- Житловий фонд міста щороку збільшується за рахунок будівництва сучасних багатоповерхових будинків. Проте на часі вже вирішення проблем існуючого застарілого житлового фонду так званих «хрущовок». Ми далеко не перші, хто зіткнувся з цією проблемою, - зазначив Сергій Броневицький. -  Наприклад, Польща зробила акцент на утеплення панельних будинків та перетворення сірих депресивних будинків на естетично привабливі, у Великобританії багато панельних багатоповерхівок просто позносили.

Дуже серйозно до питання реконструкції таких будинків підійшла Німеччина. Тут програма реновації тривала близько 20 років в кілька етапів. Деякі будинки зносили, використовуючи будівельне сміття для влаштування доріг, деякі капітально ремонтували, покращуючи планування квартир, а деякі реконструювали. При чому, велика увага приділялась реконструкції інженерних мереж та організації публічного простору. У Східній Німеччині п'ятиповерхові хрущовки перетворюються в 3-4-поверхові, з великими терасами і сучасною архітектурою. Латвія взяла курс на максимальну енергоефективність при  оновленні житлового фонду.

За його словами, загальний обсяг застарілого житлового фонду в м. Києві складає 12 322 тис.м2. Він розташований в 5 395 будинках. Чисельність населення, що проживає в зазначеному житловому фонді – 567 тис. осіб. Найбільша кількість таких будинків у Шевченківському, Солом'янському та Голосіївському районах міста.  

Наразі на виконання розпорядження Київської міської державної адміністрації розробляється Програма комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду в місті Києві. Програма має визначити організаційні, правові та економічні засади реконструкції кварталів (мікрорайонів) і буде першим кроком до вирішення цієї надзвичайно важливої проблеми.

Нагадаємо, у столиці розробили схему розміщення гаражів та автостоянок

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»