У Києві встановили рекорд – висадили найдовшу в Україні алею сакур

У Києві встановили рекорд – висадили найдовшу в Україні алею сакур

Алея, на якій ростуть майже три сотні японських дерев, стане новим громадським простором і туристичним магнітом Лівобережжя.

До сьогодні на бульварі Верховної Ради у Дніпровському районі столиці росли 240 японських дерев. Цей оригінальний сквер вирішили розширити, і 1 жовтня на алеї висадили ще 28 сакур. Відтак представники Книги рекордів визнали алею із сакурами найдовшою в Україні.

– Згідно із нашими замірами, загальна довжина бульвару – 1,8 кілометра. Засаджена частина алеї складає 1,4 кілометра. Відтепер вона має статус найдовшої в Україні – щоб її перейти, потрібно близько 20 хвилин, повідомив під час акції експерт Національного реєстру України Марк Орловський.

Саджанці, разом із комунальниками, висаджували представники міської влади та японського посольства в Україні. Організатори акції впевнені – алея стане популярним громадським простором і родзинкою Лівобережжя. 

– Алея сакур на бульварі Верховної Ради буде однією з найкрасивіших локацій Лівобережної частини Києва. Сьогодні важливо, щоби красиві місця були не лише у центрі, а й у спальних районах. І щоб жителі могли насолоджуватися чудовими локаціями неподалік дому. Тим паче, що деякі види сакур, які ростуть на алеї, цвітуть двічі на рік. Можу тільки уявити, яка неймовірна краса тут навесні. Тому я вважаю, що такі ініціативи треба усіма способами підтримувати та популяризувати. До речі, запитувала у представника Посольства Японії, яка найдовша алея сакур на його Батьківщині. Він не зміг відповісти – лише уточнив, що цих дерев в Японії дуже багато, розповіла  «Вечірньому Києву» заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Така прихильність України до японської культури посилить дружбу нашої держави з Японією, вважають у Посольстві.

– Сакура – це символ Японії та дуже красиве дерево з прекрасним цвітом. У 2017 році під час відзначення року Японії в Україні висадили дуже багато цих дерев, зокрема за підтримки нашого Посольства. Між Україною та Японією розвиваються дуже тісні відносини. Ми дуже хочемо й надалі розвивати нашу дружбу і показати Україні більше японської культури та краси, зазначив під час заходу заступник глави місії Посольства Японії в Україні Оцука Кадзуя

Більшу частину сакур, які вже ростуть на бульварі, закупили за бюджетні кошти. Ще частину – придбали меценати, які не афішують своє ім’я.

– Я дуже вдячний місту та платникам податків, адже завдяки вам Дніпровський район сьогодні сміливо можна назвати першим за кількістю зелених насаджень. А тепер маємо ще одну радість – найдовшу алею сакур, яка буде, напевно, найкрасивішою в Києві. Взагалі раніше вирішили, що Києву бракує зелені, особливо у спальних районах, і потрібно випереджати забудовників та масово садити дерева. Думаю, що ми не здаватимемо позицій і будемо продовжувати засаджувати столицю, – зазначив заступник голови КМДА Олександр Харченко, який є ініціатором рекорду.

Фахівці кажуть, що осінь – найкращий час для висадки сакур. За зиму вони встигнуть адаптуватись і вже навесні тішитимуть перехожих. Та, звісно ж, стануть популярною фотолокацією.

– Висаджувати сакури на осінь дуже добре, бо вони встигнуть вкорінитись – волога, яка буде поступати від опадів та снігу дозволить отримати максимум мінеральних речовин. Також на алеї працює локальна крапельна система поливу, яка з вечора до ранку подає воду деревам. Тому вони точно приживуться, – запевнив в. о. гендиректора КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

З його слів, на алеї ростуть сім сортів сакур, які будуть квітнути різними кольорами – від насиченого рожевого до молочного. Вартість одного саджанця – від 2 000 до 3 200 грн. Стільки ж коштують і традиційні клени та липи, кажуть у «Київзеленбуді».

Цікаво, що на рекорді не зупинятимуться, і впродовж наступних двох років у сквері хочуть засадити ще близько 250 сакур. У планах, щоби бульвар Верховної Ради став найбільш дивовижним за кількістю та різноманітністю сакур не лише у столиці та Україні, а й у світі.