Київтеплоенерго будує сучасну систему диспетчерського управління енергетикою

Київтеплоенерго будує сучасну систему диспетчерського управління енергетикою

Більше тисячі об’єктів енергетики Києва будуть об’єднані в єдину систему диспетчерського управління та збору даних (SCADA – англ. Supervisory Control And Data Acquisition). Автоматизація усіх процесів управління та створення єдиного інформаційного поля означає підвищення якості та надійності енергопостачання столиці, а також рівня її кіберзахисту.

 Ми реалізуємо великий проєкт автоматизації усього управління столичною енергетикою. Це наша відповідь сучасним викликам, які стоять перед всією українською енергетикою, – зазначив директор КП «Київтеплоенерго» Вячеслав Бінд. – Епоха «ручного управління» в енергетиці вже закінчилась, межа між IT-технологіями в чистому вигляді та процесами управління сталим енергозабезпеченням зникла. Сучасна енергетика це високотехнологічна галузь, ідеально керована система, яка миттєво реагує на будь-які відхилення в роботі обладнанні і також миттєво надає усю необхідну інформацію про їх усунення, є одним з найбільш ефективним індикатором кіберзагроз. Усі ці чинники є запорукою сталого та надійного енергопостачання усієї столиці і кожного киянина.

До опалювального сезону 2020/2021 КП «Київтеплоенерго» інтегрувало SCADA електричної частини ТЕЦ-5 та системи хімічної водоочистки. Продовжується робота з підключення на ТЕЦ-5: вже зараз окремі функції SCADA впроваджені на усіх енергоблоках.

На ТЕЦ-6 SCADA запрацювала в повному обсязі на енергоблоці № 1. Частково система працює і на енергоблоці № 2: вже зараз вона фіксує та реєструє аварійні ситуації, забезпечує моніто️ринг температурного контролю на генераторі та на водогрійному котлі № 6. У подальших планах – повне оснащення такою системою блоку № 2 та створення загальностанційної автоматизованої системи управління технологічними процесами на ТЕЦ-6.

Поступово єдиною диспетчерською системою програмного комплексу SCADA буде об’єднане технологічне обладнання усіх енергооб’єктів Києва, які знаходяться в управлінні Київтеплоенерго. Загалом їх більше тисячі: це дві потужні столичні ТЕЦ, які забезпечують Київ теплом та електроенергією, близько 200 котелень, 21 насосна станція, теплові павільйони і пункти тощо.

Впровадження SCADA супроводжується наповненням даними геоінформаційної системи Києва.

Нагадаємо, мікрорайон Відрадний у столиці забезпечать надійним електропостачанням до кінця року.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»