До Дня музики у Києві встановили рекорд: 12 годин гри у незвичній техніці

До Дня музики у Києві встановили рекорд: 12 годин гри у незвичній техніці

До Міжнародного Дня музики Національний Реєстр Рекордів зафіксував у столиці нове мистецьке досягнення – 62-річний музикант Іван Сухий грав виключно на лівій клавіатурі гармошки безперервно пів доби. 

Заслужений працівник культури Іван Сухий приїхав із Жашкова, де працює в дитячій музичній школі. Створений ним ансамбль музичних інструментів із сірників потрапив до Книги рекордів Гіннеса. Для музикантів жашківчанин Богдан Сенчуков створив сірникові гармошку, бандуру, скрипку, гітару, гармонь, кобзу, барабан та кілька шумових інструментів.

Встановлювати новий рекорд Іван Сухий приїхав зі своєю, єдиною в світі гармошкою із сірників.

1 жовтня з опівночі до 12:00 Іван Сухій виконав на гармошці більше сотні українських і народних творів. Та ще й виключно на лівій клавіатурі обома руками одночасно. Така несподівана техніка гри на музичному інструменті вперше представлялася на національний рекорд України. 

– Родом я з села Одайпілля, це в Тетіївському районі. І досі пам’ятаю, як на другому кінці села за річкою Гриша Макогін грав на гармошці, – пригадує Іван Іванович. Це для мене було наче диво. З’явилося заповітне бажання і собі навчитися грати. У Білорусі побачив як дідусь грає двома руками на лівій клавіатурі. Мене це зацікавило. Чоловік грав повільно, а я подумав, що можна було б виконання зробити швидшим. З тих пір у мене була мрія – зробити це першим в Україні.

Нагадаємо, кияни встановили рекорд України: 203 км без їжі та сну.

Марія Катаєва, фото Олексія Іванова