Сьогодні Міжнародний день музики: у Києві влаштують концерти

Сьогодні Міжнародний день музики: у Києві влаштують концерти

Осіння пора року – чи не найкращий період для творчості. Можливо, саме тому в перший день жовтня світова спільнота святкує Міжнародний день Музики.

Сам термін «Музика» має давньогрецьке коріння, та у перекладі означає «Свято муз». Видатний філософ античності Платон писав:

«Музика надихає весь світ, наділяючи душу крилами, придає життя та веселощів усьому живому… Саме музику можна назвати втіленням усього прекрасного та величного»

За легендою, стародавні музиканти античної Греції, перед створенням або виконанням власних творів, зверталися з молитовних проханням до Муз, які дарували їм натхнення. Тож і нині крилатий вислів «прихід музи» часто можна зустріти в усіх сферах мистецтва, не лише у музиці, але і у літературі та живописі.

Музика – це один із небагатьох видів мистецтва, який відіграє надзвичайно важливу роль у житті кожної людини. На думку багатьох вчених, саме слухання музики впливає на емоційний стан та настрій людини, може покращувати ефективність роботи або навчання, розвивати креативність та надихати на нові ідеї…

Незважаючи на те, що музика завжди була Королевою мистецтва, ідея відзначення Дня Музики з’явилася лише наприкінці ХХ століття, коли у 1975 році, за ініціативою Міжнародної Музичної ради (під патронатом ЮНЕСКО), за сприяння видатного скрипаля-віртуоза Ієгуді Мєнухіна та композитора Дмитра Шостаковича, було прийняте рішення про щорічне святкування.

У цей день, за міжнародними мистецькими традиціями, у багатьох концертних залах світу проводяться численні концерти, фестивалі, творчі зустрічі з видатними музикантами та виконавцями, які віддають частинку себе та своєї творчості численним слухачам та шанувальникам.

На жаль, цього року, в зв’язку з пандемією COVID-19, мистецька афіша Києва не є такою насиченою та різноманітною, як зазвичай. Однак, незважаючи на це, деяким провідним музикантам та музичним колективам вдалося підготувати декілька цікавих  концертних мистецьких програм, присвячених Міжнародному Дню Музики. Зокрема, 1 жовтня свої двері для столичних глядачів відкриє Київська Оперета, показавши на камерній сцені у фоє театру «Кавову кантату» – один із найбільш відомих світських творів Йогана Себастіана Баха.

Для поціновувачів балетного мистецтва та творчості видатного композитора Петра Чайковського, Національна Опера України підготувала чудовий балетний Дивертисмент «Чайковський Gala Ballet»  куди увійшли кращі фрагменти із балетів «Лускунчик», «Лебедине озеро» та «Спляча красуня» у виконанні корифеїв вітчизняного балету.

Серед інших цікавих мистецьких подій 1 жовтня слід відзначити програму «Inspiration Classic (Надихаюча класика)» у Київському Будинку Актора, або ж послухати перлини фортепіанної лірики Ф. Шопена у чудовому виконанні молодої та обдарованої піаністки Антуанетти Міщенко у залі Кірхи Святої Катерини.

Вітаємо наших читачів із Міжнародним Днем Музики! Бажаємо якнайчастіше знаходити час для слухання різних цікавих музичних творів та концертів, які даруватимуть вам гарний настрій та позитивні емоції.

Бо, як справедливо зазначав французький мислитель Еміль Сьоран:

«По-справжньому відчуваєш, що в тебе є «душа» лише, коли ти слухаєш музику».

Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»