Віталій Кличко розповів про роботу «Київської агломерації»

Віталій Кличко розповів про роботу «Київської агломерації»

Транспортне сполучення та утилізація сміття – ці два питання є актуальними для прилеглих до Києва територіальних громад.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час презентації результатів соціологічного опитування жителів Київського субрегіону, що проводив Київський міжнародний інститут соціології на замовлення Ради Європи.

– Близько року тому ми провели установчі збори і зареєстрували місцеву асоціацію «Київська агломерація», куди увійшли 19 місцевих громад. Аби напрацювати спільні дії для розвитку. І ми маємо перспективи змінити ситуацію в наших населених пунктах. «Київська агломерація» – це об’єднання партнерів, де у кожного є право голосу. Ми будуємо діалог і співпрацю, спільно вирішуємо складні питання. Поки що це – тільки початок. Нас підтримують потужні партнери – Рада Європи та Асоціація міст України. За що ми їм щиро вдячні, – сказав Віталій Кличко.

За словами мера Києва, наразі асоціація «Київська агломерація» аналізує інформацію про кожну територіальну громаду, про стан справ і шукає шляхи їх покращення. У рамках реформування адміністративно-територіального устрою п’ять територіальних громад, ради яких є членами асоціації, приєднуються до інших територіальних громад. Але разом із тим до «Київської агломерації» планують приєднатися нові члени.

– Зараз триває активна робота з напрацювання ідей у напрямках поліпшення транспортного сполучення і поводження з твердими побутовими відходами, – додав Віталій Кличко.

Як зауважила ворзельська селищна голова Лариса Федорук, важливим на сьогодні питанням є також законодавче унормування питання «Київської агломерації». За її словами, не враховують специфіку «Київської агломерації» і законопроєкти про столицю.

– Наявні на сьогодні в парламенті законопроєкти про столицю негативно вплинуть на розвиток Київської агломерації у разі їх ухвалення. Нам необхідний окремий закон про агломерації, – зауважила Лариса Федорук.

Віталій Кличко наголосив, що сьогодні презентували важливий документ – результати соціологічного опитування – думки населення, які відображають роботу «Київської агломерації».

– Це не просто цифри. Нам важливо розуміти настрої мешканців не тільки Києва, а й прилеглих населених пунктів. Адже сьогодні багато хто працює в Києві, а живе за десятки кілометрів від столиці. Як розрахувати навантаження на інфраструктуру столиці, на її комунальні заклади, надавачів послуг. Це складні питання, але спільними зусиллями ми зможемо знайти відповіді, – підсумував він.

За результатами соціологічного опитування жителів Київського субрегіону, 24% мешканців населених пунктів в межах 30 км від столиці та 14% жителів населених пунктів на відстані понад 30 км ідентифікують себе як киян. Серед жителів Києва таких 90%.

Щонайменше один раз на тиждень відвідують Київ 51% жителів населених пунктів до 30 км і 28,5% жителів населених пунктів понад 30 км від столиці. Кожного робочого дня це роблять 24,8% і 17%, відповідно.

Основна причина відвідування Києва – робота. Через цю причину до Києва їдуть 39% жителів населених пунктів до 30 км і 48% жителів населених пунктів понад 30 км. Близько третини респондентів обох територій відвідують Київ для дозвілля. Також близько третини жителів населених пунктів до 30 км приїжджають до Києва купувати продовольчі і непродовольчі товари.

Міжміська маршрутка для багатьох мешканців області – основний спосіб дістатися до Києва. Так, міжміською маршруткою користуються 63% мешканців населених пунктів до 30 км і 58% серед жителів населених пунктів понад 30 км.

Серед жителів населених пунктів до 30 км 34% користуються щонайменше однією публічною послугою в Києві, а серед жителів понад 30 км – 16%. Найчастіше це послуги – охорони здоров’я та адміністративні послуги.

44% жителів Києва, 60% мешканців населених пунктів до 30 км і 33% жителів населених пунктів понад 30 км підтримують ідею співробітництва громад Київської агломерації.

Жителі Києва і територіальних громад переважно (відповідно, 82% і 79%) погоджуються, що Київ і територіальні громади мають на рівних умовах домовитися про спільне фінансування спільної інфраструктури, але водночас серед жителів населених пунктів понад 30 км із цим погоджуються 49%.

Більшість жителів всіх територій (64-90%) виступають проти обмеження працевлаштування в Києві жителів інших територіальних громад, але при цьому в Києві кожен п’ятий (22%) погоджується з цим.

Основними напрямками для співробітництва громад Київської агломерації мають бути створення робочих місць, медицина вторинного і первинного рівнів, громадський транспорт, боротьба з корупцією, екологія.