З київськими родинами, які усиновили дітей, знайомлять у центрі столиці

З київськими родинами, які усиновили дітей, знайомлять у центрі столиці

До Дня усиновлення, який відзначається 30 вересня, у вікнах інформаційного агентства «Укрінформ» відкрилася фотовиставка «Дитині потрібен Ти!»


Участь у фотосесії взяли щасливі столичні сім’ї, які усиновили дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. Фотовиставка «Дитині потрібен Ти!» створена Департаментом суспільних комунікацій спільно з Центром публічної комунікації та інформації і агентством «Укрінформ» за підтримки Служби у справах дітей та сім'ї КМДА.


– Всі ми родом з дитинства. Виховані на казках про Попелюшку та 12 місяців, а це історії, в яких ставлення до сиріт позбавлене милосердя. Вони залишаються наодинці з жорстоким навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи, безпеки та впевненості у завтрашньому дні, – зазначили у Департаменті суспільних комунікацій КМДА.  В Україні близько 7 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, мешкають в інтернатних закладах. І кожен з них потребує підтримки, опіки, любові та не втрачає надії жити в повноцінній сім’ї. 

Усиновлення – це не виняток і не геройство, а щоденна відповідальність. Це радість й усвідомлення того, що ти назавжди зміниш життя дитини. Якщо для вас діти – це найбільша радість і батьківська втіха, надія і гордість, безумовна любов і безмежне щастя, у такому разі у вас вистачить сили подолати всі труднощі, які можуть виникнути на вашому шляху. Усиновлення – це назавжди. А шлях батьківства – це постійна і наполеглива праця, де справжньою винагородою будуть посмішки ваших дітей, які даруватимуть радість, тепло, любов та довіру.


У Києві близько 2 400 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 90% виховуються у сімейних формах виховання.

– Щороку майже 250 дітей стають сиротами, або позбавленими батьківського піклування. Більшість з них усиновлюють, частина виховується в сімейних формах, але залишаються такі, які все життя чекають на родину. Усиновлення, опіка, патронат – все це можливості для дітей стати повноцінними членами суспільства і кожен може цю можливість подарувати, – підкреслила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Якщо ви маєте бажання усиновити дитину, або оформити опіку та піклування, звертайтеся до районних Служб у справах дітей та сім’ї за місцем проживання. Детальну інформацію можна дізнатися за телефонами: (044) 483-45-55 або (044) 484-05-24.

Нагадаємо, майже 700 дітей народилося за тиждень у Києві.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»