У Києві на маршрути вийшли перші автомобілі пілотного проєкту «Інватаксі»

У Києві на маршрути вийшли перші автомобілі пілотного проєкту «Інватаксі»

Сьогодні стартував пілотний проєкт «Інватаксі для дітей з інвалідністю». Цього року місто тестує проєкт для 170 дітей з інвалідністю, а вже в новому році планується запустити його для всіх киян з інвалідністю, які такої послуги потребують.

– У Києві проживає близько 12 тисяч дітей з інвалідністю, майже 5 тисяч з них потребують спеціалізованого транспортного перевезення, оскільки ці діти мають складні ураження нервової системи, порушення опорно-рухового апарату тощо. І для батьків таких діток є дуже великою проблемою дістатися до реабілітаційного центру, школи, медичного закладу. Тому наш пілотний проєкт спрямований на подолання ізольованості дітей (а в перспективі і дорослих) з інвалідністю, зазначив директор Департаменту соціальної політики Руслан Світлий.

У 2020 році участь у пілотному проєкті беруть 170 дітей з інвалідністю. Бюджет проєкту на 2020 рік – 1,9 млн грн. Строк реалізації – вересень-грудень поточного року.

Пілотним проєктом передбачено, що кожен клієнт може отримати до 8 транспортних послуг на місяць, тривалістю до 1,5 години кожна. Невикористані впродовж місяця поїздки не переносяться на інший місяць і не передаються іншим клієнтам.

На постійній основі транспортна послуга надається учням, які мають статус дітей з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату і пересуваються на інвалідних візках, для систематичного відвідування занять.

Загалом проєкт «Інватаксі для дітей з інвалідністю, осіб з інвалідністю» передбачає доставку в межах міста Києва до: медичних, реабілітаційних та фармацевтичних установ, до місця навчання, на консультації спеціалістів з соціального захисту населення, для отримання юридичних, нотаріальних і банківських послуг, до відділень денного перебування соціальних закладів міста, до ритуальних та комунальних установ, для участі у виборах, на вокзали/до аеропорту, на прийом до спеціалістів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, - від одного об’єкта до іншого без проміжних заїздів.

До участі в реалізації пілотного проєкту долучилася КО «Київмедспецтранс», яка стала переможцем тендеру, проведеного Департаментом соціальної політики КМДА.