Сьогодні в Україні оголосили день жалоби

Сьогодні в Україні оголосили день жалоби

Сьогодні, 26 вересня, в Україні оголошено день жалоби. Відповідний указ підписав Президент Володимир Зеленський.

-У зв'язку з трагедією, що сталася внаслідок катастрофи військового літака Ан-26 під час планових навчальних польотів 25 вересня 2020 року поблизу м. Чугуєва Харківської області та призвела до загибелі військовослужбовців Повітряних сил Збройних сил України, з метою вшанування пам'яті загиблих постановляю: оголосити в Україні 26 вересня 2020 року днем жалоби, – йдеться в документі.

Згідно з указом, у день жалоби на всій території України приспустять Державні прапори на будинках і спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Усі розважально-концертні заходи мають бути скасовані, а до програм теле- й радіопередач – внесені відповідні зміни.

Глава держави наголошує на необхідності оперативного з'ясування причин авіакатастрофи та проведення об'єктивного й неупередженого розслідування.

25 вересня, у Харківській області сталася трагедія. При заході на посадку в аеропорту міста Чугуєва розбився літак Ан-26 Повітряних сил Збройних сил України. Крім екіпажу, на борту перебували курсанти Харківського національного університету Повітряних сил. Всього 27 осіб. 

У результаті авіакатастрофи загинули 26 осіб, один курсант перебуває в лікарні.