Секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що загрожує користувачам «ВКонтакті»

Секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що загрожує користувачам «ВКонтакті»

У РНБО працюють над тим, щоб обмежити будь-який доступ українців до мобільного додатку «ВКонтакті». Усіх, хто ігноруватиме заборону, обіцяють брати на облік.

- Згідно з законодавством про санкції, «ВКонтакте» не має працювати в країні. Ми сьогодні займаємося цими питаннями - фахівці розуміють, про що йде мова. Розробники мережі дуже швидко змінюють проксі-сервери, ми не встигаємо за ними відстежувати.  В Україні є інституції, які за це безпосередньо відповідають – зараз вони працюють над тим, щоб обмежити доступ. Найближчим часом з допомогою наших іноземних партнерів це питання буде вирішено, - повідомив під час ZOOM-конференції на тему «Цифрова трансформація держави: перспективи та ризики кібербезпеки» секретар РНБО України Олексій Данілов.

Він також наголосив, що українці, які продовжують сьогодні користуватись забороненою мережею, мають усвідомлювати свою відповідальність.

- Я би хотів звернути увагу на користувачів, які продовжують використовувати «ВКонтакті». Вони мають нести відповідальність за це і розуміти, для чого вони це роблять… Зараз запроваджуємо систему, яка допоможе нам виявляти порушників. І всі ці користувачі будуть на обліку. Якщо ж вони будуть поширювати російський контент, то вони матимуть певний клопіт з нашою поліцією та з  іншими нашими силовими структурами, - наголосив Данілов.

Раніше у Радбезі повідомляли, що «ВКонтакті» використовують російські спецслужби. Нещодавно розробники мобільного застосунку заявили, що після оновлення програми нею можна вільно користуватися в Україні. В РНБО заявляють, що відновлення роботи російської мережі напередодні місцевих виборів може загрожувати нацбезпеці України.

Нагадаємо, що соціальну мережу «ВКонтакті» заборонили для українців у травні 2017-го. Тоді на території України також зник доступ до соцмережі «Однокласники», пошуковика «Яндекс» та інших російських ресурсів. Втім, попри заборону, українці продовжують користуватись мережею через VPN.

Олена ПЕТРИШИН, «Вечірній Київ»