У столиці презентують віртуальний проєкт про трагедію Бабиного Яру

У столиці презентують віртуальний проєкт про трагедію Бабиного Яру

Із нагоди 79-ї річниці Дня пам’яті жертв Бабиного Яру 29-30 вересня Музей історії міста Києва, за підтримки Департаменту культури КМДА, представить проєкт віртуальної реальності «Бабин Яр». Проєкт є першим прикладом волюметричного кінематографу (Volumetric Filmmaking) в Україні: глядач побачить персонажів об’ємними, зможе пересуватися у сценах, а також взаємодіяти з різними предметами.

– Масові розстріли мирного населення в Бабиному Яру є одним із найжахливіших символів Голокосту, про який ми будемо пам’ятати вічно. Ніякі часові проміжки не змусять забути нас, як невинний народ став жертвою надлюдської жорстокості. Цей проєкт було розроблено не лише як знак пам’яті про цю трагедію. Ми хотіли, щоб відвідувачі пліч-о-пліч побули із жертвами розстрілів та емоційно пережили ці події. Адже після побаченого виникає тільки одне бажання: більше ніколи ні за яких обставин не допустити такого жаху. Ось це бажання і є метою проєкту, – розповіла директорка Департаменту культури Діана Попова.

Музей історії міста Києва працював над проєктом більше року. Понад 50 фахівців брали участь у його створенні: історики, професійні актори, 3D-художники та спеціалісти з розробок у віртуальній реальності. Оточення сцен створювали у 3D-форматі за архівними матеріалами, а деякі об’єкти запозичено з фондів музею, де їх сканували в об’ємі за допомогою фотограмметрії. Отримані матеріали наповнювали інтерактивом і збирали на платформі Unreal Engine. Науковий куратор проєкту – провідний науковий співробітник Музею історії міста Києва Віталій Нахманович.

Загалом у музеї встановлено чотири пристрої віртуальної реальності: два – у приміщенні Музейно-виставкового центру сучасного мистецтва, а ще два – у філії музею, а саме в Музеї окупації Києва.

Нагадаємо, до роковин трагедії у Бабиному Яру встановлюють особливі інсталяції.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»