У центрі столиці триває виставка протестних плакатів з Білорусі

У центрі столиці триває виставка протестних плакатів з Білорусі

До 26 вересня в київському центрі сучасного мистецтва "Білий Світ" проходить виставка протестного плаката Володимира Цеслера – білоруського митця, опозиціонера та члена Координаційної ради по забезпеченню трансферу влади у Білорусі.

Плин подій у країні, за якою стежить наразі весь світ, неймовірно швидкий і непередбачуваний. Ця тенденція не оминула і події життя Володимира Цеслера. Наприкінці серпня він опублікував в соцмережах роботи, що містили критику влади, і його змусили екстрено виїхати з Білорусі. На виставці експонуються саме ці гостросоціальні, злободенні плакати Цеслера – відомого білоруського художника і дизайнера, що має і успішну багаторічну мистецьку практику, і любов співвітчизників, і міжнародне визнання.

Траурні стрічки, обгорнуті навколо символів старої влади; очікування швидкого завантаження останніх «трьох відсотків» нової Білорусі; порівняння режиму Лукашенка з в’язницею, з гестапо, з жахами сталінських репресій… Володимир Цеслер не панькається зі своїми опонентами, а вдається до нищівної критики, і його ідеї цілком відображають рішучу налаштованість білорусів довести свою справу до кінця.

Жанр плаката, з яким митець працює вже не одне десятиліття, весь час трансформується – він вже далеко пішов від функцій афіші, став складеним і багатошаровим, з’явилась безліч способів його створення. Головними якостями сучасного плаката є його негайність, сьогоденність, терміновість і палаюча актуальність. Справжній плакат не вивішується зараз на вулицях, адже їхні простори безнадійно комерціалізовані. Натомість плакат існує і процвітає у художніх майстернях, на тематичних бієнале, та звичайно там, де зараз важко приходиться цензурі, – у віртуальності.

На своїй київській виставці Володимир Цеслер прагне передати палкі надії його співвітчизників й однодумців на перемогу справедливості та життя без брехні (яка, за Геббельсом, стає правдою, коли вимовлена тричі). Він представить свій лаконічний і чесний погляд на події в рідній країні та сподівається, що це послання не залишить глядачів байдужими та зостанеться в їхніх серцях.

У центрі сучасного мистецтва можна придбати плакати та іншу продукцію з принтами Цеслера. Частина коштів від продажу робіт буде передана у благодійний фонд "Імена", що вирішує суспільні проблеми в Білорусі.

Коли:  до 26 вересня, 11.00 - 19.00
Де: Центр сучасного мистецтва "Білий світ", вул. Пушкінська, 21а
Вхід вільний

Нагадаємо, у Києві відкриють муніципальний дім національностей

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»