У Києві планують створити аеропорт безпілотників: як він виглядатиме

У Києві планують створити аеропорт безпілотників: як він виглядатиме

У Києві планують до 2025 року побудувати перший в Україні аеропорт для безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Голова Всеукраїнської федерації власників безпілотників Тарас Трояк розповів "Вечірньому Києву" про амбітний проєкт.

Проєкт під назвою Quadroport стане унікальним не тільки для України та Києва, але й в масштабах світу, адже подібний діючий аеропорт є лише в Сінгапурі, ще один лише планують запускати у Китаї в цьому році.

Сам аеропорт все ще знаходиться на етапі розробки, наразі доступні лише прототипні ілюстрації проєкту. За словами Трояка, з часом проєкт буде тільки покращуватися.

Причиною створення такого аеропорту стало стрімке зростання ринку безпілотників. Лише за останній рік він збільшився в 2,5 рази і сягнув 500 млн гривень, а сама федерація власників безпілотників вже налічує близько 6 000 членів.

Сам аеропорт планують розташувати в радіусі 10 кілометрів від центру Києва, однак точну локацію поки що тримають у секреті. Зараз переговори з місцевою владою ведуться на районному рівні Києва.

За словами Трояка, точну суму проєкту поки озвучити важко, проте вона на має перевищити 5 млн доларів.

– Зараз фінальної вартості немає, оскільки є багато прихованих та нових моментів, які ми плануємо врахувати після отримання дозволу. В плані фінансування ми розраховуємо на кошти членів федерації власників безпілотників, міжнародних донорів та приватних інвестицій, зазначив Трояк.

Quadroport буде розрахований на всі види дронів і буде доступним для усіх бажаючих ним скористатися.

– Аеропорт буде розрахований на всі види безпілотників, від гоночних, до тих, які зможуть перевозити людей або виконувати роботи в автономному режимі за допомогою штучного інтелекту, розповів Трояк.

Паралельно з розробкою проєкту аеропорту ведеться також і підготовка необхідної законодавчої бази, яка дозволить вільно користуватися майбутнім аеропортом.

– В даний момент ми очікуємо прийняття Верховною Радою законопроєкту № 3716, який дозволить створити всі нормативні акти, правила використання БПЛА в повітряному просторі, запустити систему автоматичної маршрутизації по повітряним коридорам в населених пунктах і побудувати аеропорт, де дрони зможуть приземлятися, обслуговуватися, ремонтуватися і зберігатися, сказав він.

Нагадаємо, Лук'янівську площу планують зробити зручнішою.

Михайло Загородній, фото Тараса Трояка

Михайло ЗАГОРОДНІЙ, «Вечірній Київ»