ПЛР-тести для учнів, що пройшли самоізоляцію: у МОН надали офіційне пояснення

ПЛР-тести для учнів, що пройшли самоізоляцію: у МОН надали офіційне пояснення

Через епідемію коронавірусу, в школах, де виявляють хворих дітей чи педагогів, класи або навчальні заклади відправляють на дистанційне навчання. Водночас виникає чимало непорозумінь після того, коли учні повертаються з карантину в класи. У деяких навчальних закладах вимагають довідки про стан здоров’я у всіх, хто перебував на самоізоляції.

Офіційне роз’яснення щодо цієї ситуації підготували у МОН. Вони нагадують, що для осіб, які мали контакт із хворим на COVID-19, строк самоізоляції становить 14 днів. Якщо СОVID-19 підтверджують в одного з учнів, то всі інші мають перебувати на самоізоляції. Після того, як завершився термін самоізоляції, учням не потрібно робити ПЛР-тести і приносити про це довідки.

– Відповідні акти не передбачають обмежень щодо відвідування закладів загальної середньої освіти у «зеленій», «жовтій» чи «помаранчевій» зонах учнями, які не є хворими, у яких відсутні будь-які ознаки або симптоми захворювання, зокрема на СОVID-19, і які перебували на самоізоляції винятково через контакт із хворим на COVID-19, – роз’яснюють у МОН.

Нагадаємо, на сьогодні 5 шкіл закриті на карантин через випадки захворювання серед вчителів. По одній школі в: Шевченківському, Дарницькому, Голосіївському, Печерському і Святошинському районах столиці. Усього хворих на коронавірус школярів у столиці – 292. А також 152 педагоги.

У дитячих садочках, через виявлені випадки вірусу, тимчасово закриті 15 груп. Один садок – у Святошинському районі – закритий на карантин.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»