У Києві створили ландшафтний заказник «Гора Щекавиця»

У Києві створили ландшафтний заказник «Гора Щекавиця»

У Шевченківському районі створено ландшафтний заказник «Гора Щекавиця». Таке рішення підтримали 74 депутати Київради.

Охоронну зону території встановлено між вулицями Олегівською, Лук’янівською, Нижньоюрківською, Кирилівською та Нижнім Валом (історична місцевість – гора Щекавиця). На цьому місці, зокрема, розташована пам’ятка археології національного значення «Культурний шар городища IX-ХІІІ століття (розвинуте середньовіччя, Київська Русь).

Згідно із рішенням, на території ландшафтного заказника «Гора Щекавищя» забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів і об’єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням. Заказник створюється без вилучення земельних ділянок у їхніх власників або користувачів.

Управління територією передано комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Шевченківського району. Також передбачено розроблення проєкту землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно- заповідного фонду. Пріоритетом є збільшення території ландшафтного заказника «Гора Щекавиця».

Рішення ухвалено для збереження цінних природних та історико-культурних об’єктів та для сприяння ефективному туризму і відпочинку киян.

Нагадаємо, сквер у Дніпровському районі назвали на честь міста-побратима.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»