Будівлю Київради підсвітять золотим на підтримку боротьби з дитячим раком

Будівлю Київради підсвітять золотим на підтримку боротьби з дитячим раком

Київську міську раду підсвітять, щоб привернути увагу до боротьби з дитячим раком.

Такий захід запланували в рамках всесвітньої акції «Золотий вересень». Це місяць обізнаності про рак у дітей. Тож ввечері 29 вересня київську мерію на Хрещатику, 36, підсвітять, як і інші знакові будівлі по всьому світу: CN Tower в Торонто, Білий Дім у Вашингтоні та інші.

У рамках акції золотим кольором підсвітили CN Tower в Торонто (фото БФ «Таблеточки»)

Рак перша серед причин смертності дітей та підлітків у всьому світі. В Україні кількість онкохворих дітей, які переборюють хворобу, менш ніж 50%. На відміну від США, де цей показник на рівні 84%. Золота підсвітка – спосіб привернути увагу до цього жахливого факту. І змінити його, – зазначив В’ячеслав Биков, виконавчий директор БФ «Таблеточки».

Як уточнили «Вечірньому Києву» у благодійному фонді, в Україні сьогодні відсутня національна стратегія контролю за раковими захворюваннями.

  Взагалі онкохворі діти мають обмежений доступ до інноваційних ліків, бо вони дорогі, незареєстровані та не закуповуються державою. Підготовка дитячих онкологів та гематологів не відповідає міжнародним стандартам, відсутня професійна підготовка медсестер для дитячої онкології, не проводять аналіз якості лікування, широко не впроваджений мультидисциплінарний підхід до ведення пацієнта. Тому ми закликаємо МОЗ, уряд, ВРУ, Президента України зробити все можливе, щоб не менше 80% українських дітей, хворих на рак, одужувало та жило повноцінним життям. А взагалі наше бачення і наша найзаповітніша мрія щоб жодна дитина в Україні не помирала від раку, – повідомила «Вечірньому Києву» Юлія Ноговіцина, директорка департаменту по роботі з сім’ями та підопічними фонду «Таблеточки».

Київрада світитиме золотим впродовж години 29 вересня – від 20:30 до 21:30.