За порушення карантину в столиці оштрафували 40 керівників гуртожитків

За порушення карантину в столиці оштрафували 40 керівників гуртожитків

Столичні гуртожитки знаходяться в особливій зоні ризику поширення COVID-19, проте не всюди дотримуються необхідних вимог.  Фахівці Держпродспоживслужби постійно моніторять ситуацію, а також штрафують керівників закладів у разі виявлення порушень. 

– На сьогодні у Києві суди задовольнили адміністративні протоколи і оштрафували 40 керівників столичних гуртожитків через недотримання карантинних вимог. Сума штрафу – 34 тисячі гривень, повідомив голова ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві Олег Рубан.

За правилами, визначеними Міністерством охорони здоров'я, усі, хто перебуває в гуртожитку, зобов'язані носити захисні маски поза межами кімнати та користуватися спиртовими антисептиками на вході.

Окрім того, адміністрація гуртожитку повинна здійснювати всі необхідні заходи для протидії поширення COVID-19: на вході мають бути інформаційні матеріали про профілактику коронавірусу та облаштовані місця для обробки рук антисептиками. Також власники та адміністрація гуртожитку повинні забезпечувати п'ятиденний запас засобів індивідуального захисту та контролювати їх обов'язкове використання працівниками гуртожитку.

Також у гуртожитку мають постійно знаходитися запаси рідкого мила, антисептиків та паперових рушників. А в приміщеннях мають проводити регулярне вологе прибирання та кожні 3-4 години дезінфекцію поверхонь.

Персонал та мешканці повинні проходити обов'язкове медичне обстеження, а людям, які перебувають на режимі самоізоляції, адміністрація гуртожитку повинна організувати доставку їжі та ліків. Крім того, у гуртожитках заборонені масові збори працівників та персоналу.

Нагадаємо, за минулий тиждень представники Держпродспоживслужби і Муніципальної охорони, спільно з поліцією, перевірили 248 закладів громадського харчування, торгівлі та ринків Києва. Склали 71 протокол про порушення. 

Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»