Уже 40% води у Києві знезаражується без застосування хлору

Уже 40% води у Києві знезаражується без застосування хлору

Майже 40% води, що подається у домівки киян, вже знезаражується за новітніми технологіями.

Про це повідомили в ПрАТ «АК «Київводоканал».

– Поступово відмовляємося від  застосування газ-хлору. Це стало можливим завдяки реалізації програми «Стоп хлор», у рамках якої ми вже модернізували артезіанські насосні станції й перевели їх на використання гіпохлориту натрію. На Дніпровській водопровідній станції з початку вересня цього року вода знезаражується діоксидом хлору. Ці сучасні реагенти абсолютно безпечні для здоров’я людини і довкілля, вони якісніше очищують воду та покращують її смак і запах. До 2022 року ми плануємо так само модернізувати і Деснянську водопровідну станцію, залишивши застарілу технологію використання газ-хлору назавжди у минулому, – наголошують у Київводоканалі.

Як пояснюють у Водоканалі, найголовнішою причиною рішення про відмову від газ-хлору стало те, що його транспортування та зберігання становить потенційну екологічну загрозу для мешканців Києва з огляду на те, що водопровідні станції знаходяться переважно в межах житлової забудови або безпосередній близькості до неї. 

Ще одна причина – вимога суспільства про перехід на такі технології очистки і знезараження води, що дадуть у результаті питну воду з покращеними смаковими якостями та без запаху хлору. 

Станом на сьогодні у Києві вже практично всі артезіанські насосні водопровідні станції переведені на використання гіпохлориту натрію – сучасного безпечного у використанні реагенту, який виробляється прямо на місці застосування зі звичайної кухонної солі.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»