У Дарницькому районі рятувальники продовжують гасити пожежу на торфовищі

У Дарницькому районі рятувальники продовжують гасити пожежу на торфовищі

На вулиці Колекторній у Дарницькому районі столиці другу добу ліквідовують пожежу на торф’яниках.

Фото ГУ ДСНС Києва та Дарницької РДА
Фото ГУ ДСНС Києва та Дарницької РДА

Триває гасіння пожежі загальною площею 2 000 кв. м. До ліквідації пожежі залучено 15 одиниць техніки, зокрема 4 пожежні автоцистерни, рукавний автомобіль, інженерна техніка та понад 30 людей особового складу, – повідомляє ГУ ДСНС України у Києві.

Відкритого вогню немає – зараз рятувальники поливають окремі осередки тління і засипають ґрунтом. Зазначається, що у зв’язку з пожежею, у деяких районах міста є значне задимлення.

Пожежа виникла на сміттєзвалищі, яке розташоване на торф’яному болоті. Вчора пожежу локалізували. Сьогодні зустрічаємо самоскиди і засипаємо ґрунтом джерела диму. Думаю, що впродовж двох днів нам вдасться повністю завершити роботи. Але оскільки маємо справу з торфом – задимлення може затягнутись ще на кілька днів, – повідомив у коментарі «Вечірньому Києву» начальник відділу з питань цивільного захисту Дарницької РДА Сергій Григор’єв.

Вперше про пожежу на Колекторній вогнеборцям повідомили вчора, о 12:45. На місці встановили, що горить сміттєзвалище на площі 500 кв. м. О 17:00 пожежу вдалось локалізувати.

У зв’язку з екологічною ситуацією, киян просять максимально обмежити прогулянки.

Поради, що робити у випадках задимленості:

• обмежити перебування на відкритому повітрі. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок;
• тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати кватирки зволоженою тканиною і періодично її змінювати;
• ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;
• проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
• збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі;
• не гуляти під дощем, а якщо потрапили під дощ – за першої можливості прийняти душ.


Якщо у вас з’явилася задишка, кашель або безсоння, необхідно звернутися до лікаря, – наголошують у повідомленні. 

Нагадаємо, що вчора двоє працівників постраждали під час вибуху, що стався через зварювальні роботи на одному із підприємств у Голосіївському районі Києва.