Біля київської мерії «пластуни» відкрили свій рік

Біля київської мерії «пластуни» відкрили свій рік

Під будівлею Київської міської державної адміністрації урочисто відкрила сезон 2020-2021 рр. організація «Пласт» – спільнота українських скаутів. Враховуючи карантин, захід провели з дотриманням рекомендацій від Міністерства охорони здоров’я щодо масових зібрань.

Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка
Фото Бориса Корпусенка

Церемонія почалася з молитви, після чого відбулось виконання пластового гімну та посвята у члени Пласту молодих вихованців організації. Серед учасників були кілька десятків пластунів-юнаків та юнок, а також найстарші члени пластуни-сеньйори.

– Організація «Пласт» – одна з найпотужніших громадських організацій у нашій державі, – зазначив директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк. – Вже понад сто років по всім куточкам країни ви виховуєте національно-свідому, патріотичну молодь, яка формує свідоме громадянське суспільство; молодь, яка переймається проблемами країни і міста, в якому проживає.

Роман Лелюк підкреслив, що міська влада є дотичною до розвитку пластового руху, адже цього року організація «Пласт» стала переможцем міського конкурсу проєктів «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада». «Ми маємо змогу надати невеличку фінансову підтримку на виконання ваших статутних завдань,» – додав директор Департаменту суспільних комунікацій.

Також біля стін мерії відкрилася експозиція «Вони не зрадили своїх присяг». На виставці можна ознайомитись із 108-літньою історією Пласту, про його відомих членів, і який вклад організація зробила для становлення та розвитку України.

– Сто років тому для пластунів відкриття Пластового року мало особливу цінність. Цим ми показували, що є українцями, що ми є тут – не лише собі, але й громаді, – розповів керівник київського Пласту Іван Брацюнь. – Пластуни були частиною надії, коли українська держава потерпала від тоталітарних режимів і заборон. Попри це наша організація вижила і щороку показує, що ми – пластуни, і ми є тут.

Нагадаємо, що традиційно київський «Пласт» відкривав Пластовий Рік у Маріїнському парку.

Фото Бориса КОРПУСЕНКА