У київському ботсаду цвітуть особливі троянди

У київському ботсаду цвітуть особливі троянди

Трохи більш як два тижні залишилося у киян, щоб помилуватися цьогорічними осінніми трояндами у ботанічному саду імені Гришка.

Розарій, до речі найбільший в Україні, відкритий для відвідувачів до першого жовтня.

Восени троянди квітнуть не так буйно, як влітку, проте у передчутті холодів кожна квітка виглядає по-особливому.

-Наша улюблениця - Laetitia Casta (Франція, 2009), - зазначають у Ботсаду.

Творець троянди Матіас Мейланд назвав квітку у честь актриси і фотомоделі Летиції Касти.  В ідеальному бутоні класичної форми, 25 - 28 пелюсток.

Внутрішні - кремового забарвлення з плавним переходом тонів від темного до світлого. Краї пелюсток рожевого забарвлення, і по ходу цвітіння  темнішають. Таке незвичайне поєднання контрастних кольорів, яке ще й постійно змінює своє забарвлення, надзвичайно ефектне.

-Чудове поєднання краси та аромату - троянда Duftwolke. Сорт не новий (1963 р.), але не втратив своєї популярності. Дуже ароматний - адже його назва перекладається «Ароматна хмара», - розповідають фахівці ботсаду.

-Афродіта - саме звучання цього слова, об'ємне, багате фарбами навіює романтичний настрій. У троянди Aphrodite квітки до 10 см з пікантним ароматом спецій. Автор сорту - німецький селекціонер Hans Jurgen Evers, - представляють ще один сорт у ботсаду.

Із великої кількості різноманітних видів і сортів, зібраних і вивчених в ботсаду, в експозиційній частині розарію представлені понад 150 кращих сортів різних садових груп: чайно-гібридних, витких, ґрунтопокривних, мініатюрних, паркових.

Різноманіття видів і сортів троянди, оригінальність їх розташування, масовість в показі кожного сорту – справляють дивовижний декоративний ефект протягом літа та осені щороку.

Нагадаємо, осінні килими розцвіли у Києві.

На титульному фото розарій влітку.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»