Коли школи у Києві можуть закрити на карантин: роз’яснення Уряду

Коли школи у Києві можуть закрити на карантин: роз’яснення Уряду

Київ у «помаранчевій» зоні поширення COVID-19. Це накладає певні обмеження на життя міста. Зокрема, заборонено масові заходи, проте школи та університети працюють з дотриманням чітких санітарних вимог.

Водночас Кабінет Міністрів ухвалив зміни до постанови щодо встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів, яким роз'яснено, як надалі працюватимуть школи.

Документ, зокрема, передбачає, що рішення про заборону роботи освітніх закладів на територіях з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19 буде прийматися лише спільно Державною та регіональною комісіями з питань ТЕБ та НС.

– В адміністративних одиницях з «помаранчевим», «жовтим» та «зеленим» рівнями забороняється робота шкіл у разі, коли на самоізоляцію через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 відправлено більше ніж 50 відсотків класів, йдеться у документі.

Також змінили порядок за яким визначають зонування. «Червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлюватиметься за спільним рішенням Державної та регіональної комісій з питань ТЕБ та НС у разі завантаженості більше 75 відсотків ліжок у закладах охорони здоров’я регіону протягом 5 днів підряд, або перевищення середнього по країні рівня захворюваності на COVID-19 (випадків на 100 тис. населення за 14 днів) більше ніж у 5 разів.

Якщо регіони (чи міста) перейдуть цей поріг, то можуть повернутися до жорсткого локдауну – одномоментного закриття всіх сфер бізнесу або до поступового обмеження у певних сферах, які в даному конкретному регіоні призводять до спалахів хвороби.

Нагадаємо, задля посилення протиепідемічної безпеки, місто збільшило фінансування витрат на закупівлю необхідних засобів для шкіл із 30 до 40 мільйонів гривень.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»