Сьогодні в Україні святкують День рятівника

Сьогодні в Україні святкують День рятівника

17 вересня всі працівники Служби порятунку 101 відзначають професійне свято – День Рятівника, свято борців з вогнем, свято захисників, які приходять на допомогу в будь-якій ситуації.

Цьогоріч через епідемію коронавірусу скоригували проведення урочистостей. Проте не відмовилися від тренувань. Тож учора, 16 вересня, вогнеборці Києва, разом із рятувальниками Київської аварійно-рятувальної служби (КАРС), поліцією та відділом медицини катастроф, провели спільні навчання. Відпрацьовували алгоритм дій під час ліквідації наслідків аварії на транспорті.

– За даними поліції, у столиці щодня трапляється до 200 автотранспортних пригод. Всесвітня організація охорони здоров’я говорить, що кількість ДТП щороку зростає. Порятунок людей та надання першої медичної допомоги в таких випадках – на першому місці. Тому рятувальні служби міста мають бути готовими до всіх випробувань, діяти чітко та швидко, – зауважив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

 Київ із 2004 року має власну комунальну аварійно-рятувальну службу «Київська служба порятунку». До її складу входять такі підрозділи:

  • Аварійно-рятувальні взводи.
  • Водолазна станція.
  • Газоаналітична лабораторія.
  • Піротехнічний підрозділ.

Загалом, з часу створення служби оперативними підрозділами Служби здійснено понад 32 890 виїздів на надзвичайні ситуації, врятовано життя 1 823 мешканці міста, вилучено та знешкоджено понад дві тисячі вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни, зібрано понад 50 000 кг ртуті, пестицидів та інших небезпечних хімічних речовин.

Комунальна аварійно-рятувальна служба «Київська служба порятунку» на сьогодні виконує всі покладені на неї завдання, рятуючи людей та ліквідовуючи надзвичайні ситуації.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»