Студенти і дистанційка: розпочався перший семестр в умовах карантину

Студенти і дистанційка: розпочався перший семестр в умовах карантину

Першого вересня вищі навчальні заклади відчинили двері для студентів. З першого дня навчання в аудиторіях та гуртожитках діють нові правила: тепер разом із книжками та конспектами найкращими друзями для студенів є захисні маски, дезінфектори та онлайн пари. Журналісти «Вечірнього Києва» з’ясували, як відбувається процес у нових умовах. 

Щоб студентство почувало себе більш впевнено на початку навчального року, керівництво університетів почало використовувати різні digital-інструменти. На переконання проректора з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова це дозволить мотивувати та стимулювати молодь до навчання.

Як саме відбуватиметься процес у виші він детально розповів у відео.

За його словами, кожен факультет розробив власну концепцію та траєкторію організації навчального процесу, затвердивши змішану форму навчання. Проте, залежно від факультету, кількість семінарів та практичних завдань може коливатися. Переважно всі лекції відбуваються в режимі онлайн, щоб запобігти скупченню людей, а викладачі за 2 тижні мають надіслати всі матеріали, доступи до онлайн ресурсів та визначити, які саме ресурси мають використовуватися.

Студенти зізнаються, що все ж таки попередня, офлайн форма навчання була цікавішою.

– Сумую за авдиторним навчанням, адже саме тут можна поспілкуватись з одногрупниками, взяти участь в запальній дискусії із викладачем, а після пар почитати книгу в бібліотеці, розповідає студент 2-го курсу філології Антон Іщук.

Але при цьому визнає: завдяки діджиталізації та тому, що лекції можна переглянути у будь-який зручний час, значно розширилися можливості. Також хлопець наголошує, що якість викладання предмету залежить від самого викладача.

– Ідеальний викладач – це той, який використовує усі інструменти та можливості наповну та не втрачає зв’язок із студентами, підсумовує юнак.

Крім того, студент розповідає, що найбільше боявся ненормованого розкладу, зважаючи на умови, проте дарма.

– Пари відбуваються чітко за розкладом, тому я навіть економлю 40 хвилин на дорогу, втішно говорить Антон.

Хлопець брав участь у роботі приймальної комісії та комісії з поселення в гуртожиток і відзначає, що напередодні початку нового року в майбутніх студентів та їхніх батьків було дуже багато острахів.

– Першокурсники виглядали розгублено і постійно перепитували – чи варто їхати додому, або ж таки залишатись у гуртожитку. Також цікавились, чи взагалі побачать своїх майбутніх одногрупників, згадує хлопець.

Наостанок другокурсник додає, що найбільше змін відбулося саме в роботі гуртожитків. 

– Кожен мешканець гуртожитку тепер кілька разів на день проходить температурний скринінг. Також мешканці повинні бути в масках або в респіраторах в місцях загального користування, додає Антон Іщук.

Катерина Шоботенко, фото зі сторінки Антона Іщука