Реальне та цифрове прибирання: у Києві влаштують масштабний флешмоб

Реальне та цифрове прибирання: у Києві влаштують масштабний флешмоб

19 вересня Україна, разом із мільйонами активістів зі 180 країн світу, вийде на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day».

Центральна українська локація для прибирання буде у Києві. У парку Муромець (парк Дружби Народів) прибиратимуть міністр закордонних справ України, повноважні Посли іноземних держав, лідери думок.

До прибирання вже долучились навіть зірки шоубізнесу, такі як Alyona Alyona, Джамала, Наталка Карпа, Jerry Heil, Willarmex (Артем Мєх), блогери Сабіна Мусіна, Топ Тім, Бічолла, ведучі Марія Мельник та Ілля Ярема.

– У межах акції буде реалізована кампанія «Побачив? Прибери!». Загальна ідея полягає в тому, щоб допомогти людям помітити глобальну проблему зі сміттям в навколишньому середовищі, разом зменшувати забруднення та не утворювати відходи, які сотні років будуть засмічувати Землю. Зробимо Україну чистою разом! – закликає Юлія Мархель – президент Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine», що є організатором акції.

Цього року акція відбудеться із дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки. Обов’язковою вимогою є наявність захисних масок, рукавичок та врахування соціальної дистанції. У зв'язку з цим, Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» пропонує три форми участі:

• Індивідуальні прибирання. Прибирання з друзями або родиною як форма дозвілля. Після прибирання важливо донести зібране до найближчого сміттєвого баку. За можливості – відсортувати зібране і здати в найближчий пункт прийому вторинної сировини.

Збиратися в групи можна, але кількість учасників має бути обмежена, а площа – достатньо велика для дотримання соціальної дистанції. 

• Цифрове очищення. Нову форму прибирання можна реалізувати в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії.

• Картографування. Встановлюйте безкоштовний мобільний додаток «TrashOut» та відмічайте забруднені й очищені території. 

Учасників закликають робити фото на локаціях до і після прибирання та відмічати організаторів у соціальних мережах #побачивприбери #letsdoitukraine #worldcleanupday, щоб бути прикладом для інших.

Коли: 19 вересня, 9:30 – 11:00.
Місце зустрічі: пам’ятник Іллі Муромцю, парк Муромець (парк Дружби Народів).

Також 19 вересня у кожному районі столиці відбудеться прибирання територій: скверів, парків, витоків річок, берегів озер. 

Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»