Триває облаштування центрального входу на Труханів острів

Триває облаштування центрального входу на Труханів острів

Найближчим часом киянам та гостям міста презентують оновлений громадський простір на Трухановому острові – з оригінальним тіньовим навісом, смарагдовим газоном, квітниками та зручною велосипедною розв’язкою.

Швидке завершення першої черги будівництва нещодавно анонсував міський голова Києва Віталій Кличко. Зі слів мера, роботи мають фінішувати вже найближчими тижнями. Журналістка видання «Вечірній Київ» побувала на будівельному майданчику і дізналася детально про те, як триває реконструкція популярної столичної локації.

Ремонтні роботи на Трухановому острові видає шум будівельної техніки – її стає чутно ще з Паркового мосту. Вхідна частина острова – візитівка території – нині огороджена двометровими парканами. За ними, на будівельному майданчику працює пів сотні робочих та спеціальна техніка. Нині будівельники реалізовують першу чергу реконструкції так званої вхідної групи «Центральна». На її перебудову місто виділило 29 млн грн.

Загальна площа вхідної зони «Центральна» – 17,7 га. Відпочинкову територію відновлюватимуть у кілька етапів. Головний задум проєкту – облаштувати комфортний багатофункціональний громадський простір. Зокрема, тут будуть місця для відпочинку під спеціальним накриттям із квітниками, пішохідна зона та велосипедна розв’язка, яка сполучатиме острів із Пішохідним мостом. Згодом планують встановити фонтан та завершити облаштування пішохідних та велосипедних розв’язок.

Федір Ящук, виконроб ТОВ «БУДМОНТАЖСЕРВІС», яке є генпідрядником об’єкта, розповів, що на даному етапі будівельники монтують перголу. Саме цей елемент, згідно з проєктом, має стати найбільш впізнаваною частиною острова.

Пергола  це тіньове накриття, яке в нашому випадку кріпитиметься на спеціальних вантах. Заплановані також квітники та поливна система. Фактично ця пергола – альтернатива традиційним левам чи аркам на вхідних частинах у парки чи інші зони відпочинку, – розповідає Федір Ящук.

З його слів, споруда вийде масштабною – тіньовий навіс накриватиме 15 колон, які вже встановили на будмайданчику. Найближчим часом робітники облаштовуватимуть також освітлення. За задумкою проєктантів, вдень пергола буде забезпечувати тінь, а ввечері – підсвічуватиме усю внутрішню територію по периметру.

Конструктивно пергола та колони, які вона накриватиме, – досить складні елементи. З цікавого, необхідно змонтувати близько 250 тонн металевих конструкцій! Для цього використовуємо технологію зварювання. Загальна довжина усіх зварювальних елементів становить – тільки вдумайтесь – 12 км. Але краса і оригінальність конструкції варта усіх зусиль. Сподіваюсь, кияни оцінять нашу працю, – наголошує виконроб генерального підрядника.

Після завершення робіт, будівельникам потрібно буде провести благоустрій території. Федір Ящук каже, що через щільність конструкції, працівникам доведеться фактично в ручну створювати квітники та посівні газони.

Коли розберемо риштування, мусимо ще облагородити 5 000 кв. м території, зокрема, встановити квітники. А це непросто, оскільки технікою вже не заїдеш – доведеться вручну все облаштовувати. Та великої проблеми з цього не робимо. Впевнений – впораємось вже у найближчі тижні. Якщо погода, звісно, буде сприяти, – підсумував Федір Ящук.

У наступній черзі проєкту заплановане встановлення фонтану та прокладання велодоріжок на Трухановому острові – з оптимальною доступністю до будь-якої точки на території. Усі роботи планують завершити у наступному році.

Нагадаємо, що у 2017 році на території Труханового острова, вздовж центральної дороги, встановили світлодіодні освітлювачі. У центральній частині парку висадили дерева і облаштували два спортмайданчики (воркаути). Вздовж велодоріжок облаштували місця для відпочинку спортсменів. 

Крім того, з боку Північного мосту відкрили паркінг, щоб обмежити рух транспорту островом. Для підвищення рівня безпеки при в’їзді на Труханів острів облаштували додаткові нерегульовані пішохідні переходи, встановили пристрої примусового зниження швидкості та нанесли інформативну розмітку.

Фото автора