Юні і завзяті у «Маріїнці» на святі

Юні і завзяті у «Маріїнці» на святі

Справжній літній день наприкінці вересня подарувала погода киянам. І чимало сімей із дітьми провела його у Маріїнському парку – у суботу, 26 вересня, там вирував великий фестиваль  Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадських організацій та благодійних фондів. «Юнь Києва запрошує» - це були десятки цікавих заходів, квартали розваг, спортивних секцій  і майстер-класів. На півдня територія довкола літньої естради перетворилася на дитяче царство, де кожен навіть найпримхливіший малюк міг знайти собі заняття до вподоби.

Оберіг із кукурудзяного листя
Оберіг із кукурудзяного листя
Дитина і зброя
Дитина і зброя
Інтелектуальні ігри
Інтелектуальні ігри
А ми в космонавти підемо!
А ми в космонавти підемо!
Швидкий спуск і сімейна страховка
Швидкий спуск і сімейна страховка
Перегони на "цеглинках"
Перегони на "цеглинках"
"Море хвилюється" - раз!
"Море хвилюється" - раз!

- Прийміть двох хлопців десяти і дванадцяти років під свою опіку, - припрошувала жінка легенько підштовхуючи двох «крутьвертів» до намету скаутів. – Не хочуть йти ні в яку спортивну секцію, бо, їм бачите, нудно!

Керівник скаутської організації «Плай» Олександра Ємець пояснює, що сьогодні дуже часто саме батьки приводять своїх дітей на ознайомчі заняття, намагаючись відволікти своїх чад від комп’ютерів та планшетів. І чимало підлітків, відвідавши навіть одноденні пластові табори та вишколи,  із задоволенням «втягуються» у це життя.

Поки підлітки з-під лоба роздивлялися, куди їх ще можуть «записати» наполегливі батьки, малюки із задоволенням, цілими «табунцями» носилися з однієї локації до іншої.  А розваг вистачало усім: перегони на роликах, естафети на дерев’яних кубиках, складання велетенських пазлів за допомогою «вудочок», майстер класи із витинанки, пластиліну, малюнку та навіть створення оберегів із  листя кукурудзяних качанів.

- Можливо, сучасні діти уже мають аж забагато різноманітних пластикових забавок та ляльок, тому і з таким інтересом навчаються робити ляльки-обереги з підручних матеріалів, - розмірковує волонтер Юля.  До її стола, під яким стояв повний тазик із кукурудзяним листям залитим водою, здавалося не зменшувалася черга дівчаток. Малі терпляче чекали аби сплести з бадилля косички, допасувати їх до тулубів ляльок, і витнути із листочків спіднички.

Не бракувало дитячої уваги і стенду Національного музею історії України – діти розфарбовували розмальовки-клейноди і просто заворожено слухали розповіді про козаків-характерників .  

-Сьогодні наш музей намагається бути цікавим для дітей, у нас з’явилися театралізовані екскурсії,  різноманітні квести із пошуком скарбів та інтелектуальними іграми, - розповіла координатор проектів музею Наталя Іванченко.

Поміж столиків соціальних служб для молоді кожного з районів столиці, вирізнявся один, де дітям пропонували розібрати і зібрати автомат, зрозуміло ж, під наглядом дорослих.

- Наше сьогодення таке, що для багатьох дітей слово «війна» уже, на жаль, не абстракція, - говорить Володимир Вікторович, допомагаючи своїй шестирічній дочці від’єднуючи магазин «калашникова», - тож я вважаю, дарма їх ховати від цього світу.

Взагалі на цьогорічному фестивалі багато уваги приділили дітям киян-учасників АТО, а також дітям, які приїхали до столиці, тікаючи з батьками від війни.  На цьому наголосила і заступник голови КМДА Ганна Старостенко, яка подякувала, міським центрам соціальних служб для молоді, волонтерам та благодійним організаціям, що долучилися до свята.