У Києві стартувала виставка декоративно-ужиткового мистецтва

У Києві стартувала виставка декоративно-ужиткового мистецтва

Сьогодні, 11 вересня, у стінах бібліотеки ім. М. Островського для незрячих відкрили виставку-демонстрація робіт учасників студії-майстерні декоративно-ужиткового мистецтва «Ми діти твої, Україно» за підтримки Департаменту суспільних комунікацій КМДА.

На виставці  представлені картини вишиті бісером та вироби декоративного-ужиткового мистецтва.

Автори робіт - дорослі люди, з особливими потребами, вадами зору.  Тож місце для проведення виставки  обрано не випадково.

Завдяки цій виставці керівник проєкту «Знання власної історії та культури - шлях до національної самоідентичності» Володимир Петровський хоче привернути увагу суспільства до незрячих людей і до людей з інвалідністю в цілому.

Так само не випадковою є й дата проведення, адже 11 вересня стартує  «Перший тиждень освіти дорослих в Україні».

В рамках виставки відбувся невеличкий концерт.

Видання «Вечірній Київ» познайомилося з учасниками проєкту. Один із них - Іван Вінців, чоловік, який поєднує любов до  армрестлінгу  та вишивку бісером.

Багато років він захоплюється декоративно-прикладним мистецтвом, а бісером почав вишивати у 2011 році.  До цього вишивав нитками. Каже, що любов до вишивки привила мама, яка займалася цією справою все життя.  Автор підрахував, що за роки роботи з бісером він витратив на свої полотна майже 900 тисяч (409 одиниць бісеру) – це 10 кг 436 г матеріалу.

- У минулому році національна спілка майстрів народного мистецтва України присвоїла мені  звання  «Народний майстер  традиційного народного мистецтва України».  До того, як я почав  служити в армії, ще коли був зовсім юним хлопцем, я вишивав просто нитками. Мене надихнула мама, яка вишивала рушники, серветки, - коментує Іван Вінців.

Роботи майстра неодноразово експонувались у Києві, Львові та інших містах України, де отримували найвищу оцінку і були нагороджені медалями, дипломами та кубками.

Також Іван Вінців знаходить час і для спорту, а саме армрестлінгу.

Учасники проєкту своїм прикладом доводять, що не дивлячись ні на які труднощі, навіть інвалідність, можна створювати дива власноруч.

Зазначимо, завдяки коштам Департаменту суспільних комунікацій КМДА було проведено автобусні та пішохідні екскурсії, організовано онлайн-лекції та лекції-демонстрації, створено соціальний фотопроєкт «Проблеми працевлаштування людей з інвалідністю».

Вікторія ГРЕБІНЬ, «Вечірній Київ»