У столиці демонструють найцікавіші австрійські фільми

У столиці демонструють найцікавіші австрійські фільми

Учора у столичному кінотеатрі «Жовтень» розпочився 9-й щорічний фестиваль «Тиждень австрійського кіно». До програми  увійшли чотири повнометражних фільми та традиційна добірка короткометражок від фестивалю мультимедійних мистецтв ARS ELECTRONICA.
 
Історична трагікомедія «Мій друг Зиґмунд Фройд» Ніколауса Лейтнера є екранізацією бестселера «Продавець тютюну», у якому йдеться про Відень за часи нацистської окупації. Головний герой переживає муки першого кохання, та порадами йому допомагає сам Зиґмунд Фройд. Стрічка Лейтнера отримала чотири номінації на національну премію Austrian Film Award.
 
Документальний фільм «За лаштунками Віденської опери» запрошує у світ одного з найголовніших оперних центрів світу. На глядачів чекає півторагодинна екскурсія під класичну музику та знайомство із роботою, яка зазвичай залишається невидимою. Зміни тут тривають із сьомої ранку до одинадцятої вечора – Віденська опера закривається лише на два вихідних на рік та продає 99% квитків на свої вистави.
 
Драма «Земля під моїми ногами»
– історія стосунків молодої та успішної бізнес-леді та її старшої сестри. Стрічка була вперше представлена публіці на Берлінському кінофестивалі, де претендувала на здобуття премії «Золотий ведмідь» та Teddy. Робота режисерки Марі Кройцер також отримала сім номінацій на Austrian Film Award та здобула премію за найкращу жіночу роль другого плану. Показ цієї стрічки відбувається в рамках тематичного року «Calliope Austria 2020: Жінки у суспільстві, культурі на науці», який проводиться за ініціативою МЗС Австрії.
 
Для сімейного перегляду у програмі фестивалю пропонується пригодницька стрічка «Як я навчився бути дитиною». Її головний герой – молодший син із ексцентричної родини кондитерських магнатів, від природи наділений вражаючою уявою та почуттям гумору. Його батько, тиран та цинік, відсилає сина до коледжу. Фільм спільного виробництва Австрії та Німеччини було відзначено трьома номінаціями та премією Austrian Film Award за найкращі костюми.
 
Також на гостей «Тижня австрійського кіно» чекає традиційна добірка найкращих медіаробіт міжнародного фестивалю мультимедійних мистецтв ARS ELECTRONICA. Кіноогляд щорічно проходить в австрійському місті Лінц і презентує передові візуальні технології.
 
«Тиждень австрійського кіно» триватиме у кінотеатрі «Жовтень» з 10 по 15 вересня. Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами. 

Нагадаємо, у парку Шевченка триває останній тиждень безкоштовних кінопоказів

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»