Київський завод «Антонов» відзначив сторіччя

Київський завод «Антонов» відзначив сторіччя

Сто років тому відбулася визначна подія в історії світової авіації. 9 вересня 1920 року було засноване підприємство, яке сьогодні має назву завод «Антонов».

Про це повідомив Офіс Президента України.

Саме на базі «Антонова» сконструйовано легендарні повітряні судна, які здобули гідне визнання у світовій авіації. Це, зокрема, найпотужніший літак Ан-225 «Мрія» та найбільший серійний вантажний літак Ан-124 «Руслан».
 
Унікальна виробнича база та наукові розробки, які десятиріччями створювалися на заводі «Антонов», зміцнюють авторитет України як держави, у якій розвивається літакобудування. Попри складні кризові часи підприємству вдалося зберегти всі свої здобутки. Визначальну роль у цьому відіграли працівники «Антонова», які не просто самовіддано та фахово виконували роботу, а й пов'язали все своє життя з почесною професією авіабудівника.

Історія «Антонова» триває. Літаки компанії виконують стратегічні перевезення у межах діяльності НАТО. Борти Ан-124 доправляли вантажі для боротьби з COVID-19 з Китаю до країн Європи. Підприємство активно співпрацює з компанією Boeing. Нещодавно на заводі було зібрано літак Ан-178, для будівництва якого вперше не використали деталі російського виробництва.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»