У Києві покажуть виставку про реалізм інших реальностей

У Києві покажуть виставку про реалізм інших реальностей

У четвер, 10 вересня, в Артгалереї Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого відбудеться відкриття виставки нечуючої київської художниці Галини Інгули.

Виставку авторка присвятила пам’яті батька – журналіста та письменника Валерія Нечипоренка, якому 30-го серпня виповнилося би 65 років.

– Реалізми інших реальностей назва однієї із книг мого батька. Він теж творив як у стилі реалізму, так і у фантастичному. Цим наша творчість схожа. Безкінечно вдячна йому, що допоміг повірити у власні сили та займатися улюбленою справою, – розповідає Галина Інгула.

– Це вже наша третя творча зустріч із Галиною Інгулою. Пам’ятаємо, як уперше у 2007 відбулося наше знайомство із художницею і її татом письменником Валерієм Нечипоренком. Вважаю, що нікого не залишає байдужим ані слово Валерія, ані картини Галини, – зазначає завідувач відділу соціокультурної діяльності Національної бібліотеки Олена Погонець.

Галина Інгула навчалася у творчій студії відомого київського художника-монументаліста Костянтина Косаревського. Для робіт художниці характерне використання яскравих кольорів, геометричних форм і орнаментів, петриківського розпису. Її роботи експонувалися на виставках в Україні, Франції, Німеччині, Чехії, Італії, Польщі та на Мальті. Нині займається творчістю, проводить майстер-класи для дітей та дорослих, виготовляє авторські м’які іграшки, шопери (екосумки) та футболки, викладає жестову мову для чуючих. Членкиня Київської спілки нечуючих художників «Натхнення».

Валерій Нечипоренко (батько художниці, 1955-2011) – письменник, журналіст, громадський діяч. У 1983-му дебютував як прозаїк. За 15 років видав 14 художніх і науково-популярних книг, лауреат премії імені Юрія Яновського. Був редактором однієї із перших незалежних українських газет – «Житомирський вісник». Працював у виданнях  «Фінансова Україна», «День», «Всеукраинские Ведомости». Створив громадську організацію «Об’єднання гуманістів України». З 1999-го – заступник генерального директора агентства «УНІАН», де і працював до останніх днів свого життя. Один із співавторів та організаторів літературного фестивалю «Просто так» та Фестивалю дерунів у рідному Коростені.

Коли: 10 вересня, о 16:00.
Де: в Артгалереї Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (вул. Михайла Грушевського, 1; 2-ий поверх).

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»