Кіно та вечірка: столичний культурний центр відзначить день народження

Кіно та вечірка: столичний культурний центр відзначить день народження

10 вересня Довженко-Центру виповнюється 26 років. 

Цього дня відкриють третій сезон публічних подій Довженко-Центру музичним кіноперформансом КОЛО ДЗИҐИ. Зазвичай на КОЛО ДЗИҐИ відбуваються прем’єри відреставрованих українських німих фільмів у супроводі сучасної музики. Але в цьому році у Довженко-Центрі хочуть підтримати тих, хто потребує підтримки, хто бореться за свободу: білоруський народ. Тому в рамках проекту КОЛО ДЗИҐИ покажуть білоруський німий фільм «У агні народжаная» (БРСР, 1929) у живому супроводі білоруського гурту Relikt.

ПРОГРАМА ВЕЧОРА

Кураторська екскурсія виставкою Кричати! Кликати! Горіти! Українська кінореклама 1920-30-х
Час: 18:30.
Місце: Музей кіно (у цей день працює до 20:00).

КОЛО ДЗИҐИ: У агні народжаная (БРСР, 1929) із саундтреком наживо Relikt (Білорусь)

Велетенський національний епос, яким замислювався фільм «У агні народжаная» (В огні народжена), попри певну вторинність стосовно Довженкової «Звенигори», мав для білоруського кіно ті ж наслідки, що й Довженків фільм. Завдяки йому в Білорусі з’явився нарешті національний кінематограф. Історіософський засяг режисера Уладзіміра Корш-Сабліна був тим складнішим і фундаментальнішим, що, на відміну від України, Білорусь не мала свого Грушевського, який концептуалізував би її минуле, а білоруська політична нація так і не відбулась. Проте недовгий період «коренізації», оголошений більшовиками 1923 року, спричинив і в Білорусі культурний вибух, в епіцентрі якого з’явилось таке талановите кіно як «У агні народжаная».
Час: 19:30.
Місце: Сцена 6.

Аудіо-візуальний перформанс VJ Sirakusy та Гоші Бабанського на основі кадрів з фільмів «Дніпрельстану», «Дніпро в бетоні» та «Вітер з порогів»
Час: 20:30.
Місце: Довженко-Хол.

Діджей-сет 
Час: 21:30.
Місце: Внутрішній двір.

Адреса Довженко-Центру: вул. Васильківська, 1.
Вартість: екскурсія – 50 гривень, «У агні народжаная» – 300 гривень, на аудіовізуальний перформанс та діджей-сет вхід вільний.

Нагадаємо, Київська опера на Подолі відкриє сезон музичними шедеврами.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»