Компанія Bolt та влада Києва визначили спільний план дій щодо електросамокатів

Компанія Bolt та влада Києва визначили спільний план дій щодо електросамокатів

Міська влада та компанія Bolt визначили напрямки спільної роботи щодо розвитку «мікротранспорту» в місті, а також по всій Україні. 

На початку серпня по Києву почали з'являтися точки прокату електросамокатів компанії Bolt. Міський очільник Віталій Кличко заявив, що дії компанії не були узгоджені з містом, тому сервіс є незаконним. 

Обидві сторони дійшли згоди, що чинне українське законодавство не має ефективного регулювання щодо користування та безстанційного прокату електросамокатів. Про це йдеться в спільній заяві міської влади і компанії Bolt.

– Такі види транспорту, як електросамокати, жодним чином не визначені в Правилах дорожнього руху (ПДР). Та повністю відсутня законодавча база, яка б регулювала їх використання. Це може призводити до аварійних ситуацій на дорогах та пішохідних тротуарах. Тому для даного виду транспорту необхідне запровадження особливих норм та правил безпеки. Основна мета – зробити водіїв електросамокатів та інших видів так званого «мікротранспорту» повноцінними учасниками дорожнього руху з відповідними правами та обов’язками, – йдеться у заяві.

Київська влада сприятиме втіленню проєктів, які започаткувала компанія Bolt, але лише керуючись нормами законодавства. Саме тому було погоджено спільний план дій:

  • Протягом найближчого часу, терміново, розробити перелік правил із безпеки та використання, якими будуть послуговуватись користувачі самокатів протягом тестового періоду, що триватиме до кінця сезону 2020 року (орієнтовно жовтень-листопад).
  • Створити спільну робочу групу із залученням представників адміністрації міста, поліції, народних депутатів та представників бізнесу для обговорення та напрацювання пропозицій щодо законодавчого регулювання на рівні міста та держави.

Нагадаємо, що днями Верховна Рада України ухвалила законопроєкт щодо правового регулювання користувачів персонального легкого електротранспорту.

Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»