Одного із засновників Мистецької сотні згадають у Києві

Одного із засновників Мистецької сотні згадають у Києві

Сьогодні в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану зберуться поети, літератори, митці для вшанування пам’яті Івана-В’ячеслава Сергієнка – одного із засновників Мистецької сотні, режисера, художника. Митець пішов з життя у липні цього року.

При житті він зібрав навколо себе справжніх бійців культурної революції, які у березні 2014 року на пленері «На Барикадах» створили унікальні полотна про Революцію Гідності. Ці роботи зберігаються в колекції музею. У гостей буде можливість переглянути експозицію на другому поверсі Будинку профспілок та стати свідками спогадів колег і друзів творчого наставника, який помер у липні цього року. 

 У програмі:
- експонування колекції робіт Мистецької сотні, які нині зберігаються у фондах музею (19 робіт);
- демонстрація відео- та фотоматеріалів про Івана-В’ячеслава;
- спогади колег та друзів. 
Серед запрошених – Василь Довжик, Ярослав Єрофєєв, Ігор Запорожець, Григорій Лук`яненко, Сергій Марченко, Олександр Ткачук, Олесь Шевченко та інші. 
Музичний супровід вечора – гурт «Рутенія», який виконає композицію на слова Івана Сергієнка.
Модерує вечір зустрічі Олесь Доній – телеведучий, журналіст, політик, голова Мистецького об’єднання «Остання Барикада».

Зареєструватися можна за номером: 097-269-54-59. 

У вихора в полоні: зустріч друзів Івана Сергієнка. Вечір-спомин.
Коли:
8 вересня о 18:30.
Де: майдан Незалежності, 18/2, місто Київ, Будинок профспілок, 2 поверх.
Умови відвідування: приходити у масках, на місці безконтактно виміряємо вам температуру та попросимо скористатися антисептиком на вході.Іван-В’ячеслав Сергієнко – один із співзасновників Мистецької сотні, сценарист, кінорежисер, поет, математик.
Народився 7 грудня 1970 року в Києві. Закінчив механіко-математичний факультет КНУ ім. Тараса Шевченка та Віденську кіноакадемію. Працював закордонним кореспондентом Національної телекомпанії України в Німеччині та Австрії. Був виконавчим продюсером кінокомпанії «Пре продакшн» у Києві та керівником у продюсерському центрі НКХФ ім. Олександра Довженка. Співавтор та виконавчий продюсер мультимедійного івенту «Прагнемо, аби пам'ятали» – до 25-річчя Чорнобильської катастрофи». Співзасновник та режисер Міжнародного фестивалю патріотичної пісні в Україні «Рутенія». Співавтор та співрежисер документального фільму «Музей неминучости». Режисер-постановник та автор сценарію ігрового фільму «Перекотиполе» (2012). Помер 19 липня 2020 року. Похований на Байковому кладовищі поруч з рідними. 

Нагадаємо, у столиці показують історію героїні двох народів.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»