Тепло та зекономлені кошти: у Києві показали, як працює програма «70/30»

Тепло та зекономлені кошти: у Києві показали, як працює програма «70/30»

У Києві успішно діє міська програма енергоефективних проєктів «70/30». Вона дозволяє впровадити енергоефективні заходи у будинках ОСББ та ЖБК на умовах співфінансування, де 70% вартості робіт оплачується з бюджету міста Києва, а 30% – внески співвласників.

Днями заступник голови КМДА Петро Пантелеєв оглянув декілька будинків, які модернізують таким чином. Про це повідомили в пресслужбі КМДА.

Зокрема, завдяки встановленому індивідуальному тепловому пункту з погодним регулюванням, мешканці ОСББ «Ізумруд» на вулиці Академіка Заболотного, 30 (Голосіївський район) зменшили вартість опалення до 6 грн за кв. м опалювальної площі.

ОСББ «Ізумруд» вже тричі взяло участь у міській програмі «70/30%». У будинку встановили індивідуальний тепловий пункт з погодним регулюванням на частину секцій, замінили вікна та двері, виконали утеплення фасаду та покрівлі, ізоляцію мереж.

– Для участі в програмі мешканці поступово акумулювали кошти та провели цілий комплекс робіт, що дозволив людям на опаленні зекономити понад 550 тис. грн, – сказав Петро Пантелеєв.

За словами голови ОСББ Світлани Чабан, цього року в будинку монтують обладнання теплового пункту, здійснюють заміну вікон та дверей на енергозберігаючі.

Ще одним успішним прикладом є ОСББ «Юнал», яке виконує енергозберігаючі заходи за програмою «70/30%». За три роки в будинку зекономили майже 930 тисяч гривень.

– За власні кошти цього року ОСББ встановлює енергозберігаючі вікна та двері в місцях загального користування, також реконструюють інженерні мережі. З 1998 року в ОСББ створено ремонтний та резервний фонди, у які мешканці щомісячно перераховують кошти. У 2020 році за рахунок коштів міського бюджету виконуються роботи з утеплення частини фасаду, – зауважив заступник голови КМДА.

Він додав, що загалом у цьому році є 106 житлових будинків, у яких проведуть енергозберігаючі роботи.

Днями було додано шість проєктів, адже у результаті проведення відкритих електронних торгів підприємству КП «ГВП» вдалося заощадити 10,5 млн грн. Комісія у своєму виборі керувалася загальним рейтингом конкурсних пропозицій, де ключовим показником є обсяги зниження енергоспоживання в будинку та економія для його жителів, а також наявністю в учасників готової проєктної документації і позитивного експертного висновку.

За роки роботи програми у столиці втілено понад 600 проєктів із енергозбереження.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»