Під Києвом триває Чемпіонат України з вітрильного спорту серед юнаків і дівчат

Під Києвом триває Чемпіонат України з вітрильного спорту серед юнаків і дівчат

Третього вересня офіційно відкрили чемпіонату України з вітрильного спорту серед юнаків і дівчат. Подія, на яку так очікували юні українські яхтсмени та їхні наставники, відбувається на базі яхт-клубу Київського Палацу дітей та юнацтва на акваторії Київського водосховища поблизу Вишгорода.

Державний прапор України підняли на щоглі Чемпіони України в міжнародному дитячому класі «Оптиміст» Аліна Шаповалова з міста Одеса та Святослав Мадоніч з Одеської області.

У змаганнях беруть участь команди з десяти областей України, АР Крим, Києва і Севастополя – понад 160 юних спортсменів. В перший день заїзду «ЮНПРЕСівцям» вдалося поспілкуватися з представниками Миколаєва, Дніпра, Києва, Генічеська (Херсонська обл.), Одеси. В цих регіонах і містах України вітрильний спорт розвинутий добре й фінансується не погано.

Найзапекліша боротьба очікується в найбільш масовому міжнародному дитячому класі «Оптиміст», де за призові місця будуть боротися 95 юних яхтсменів.

 -Змагання проводяться з метою популяризації та розвитку вітрильного спорту в Україні; підвищення спортивної майстерності в цьому напрямі. Одночасно проходить відбір спортсменів відповідних вікових груп до складу національної збірної команди, - відмітила головний суддя Чемпіонату Анастасія Коломієць,  представник Мінмолодьспорту, колишня вихованка КПДЮ.

Одна з головних претенденток на національну збірну, багаторазова призерка змагань із вітрильного спорту, володарка Кубку України, майстер спорту України, киянка Єлизавета Виноградова, зазначила, що цей вид спорту її дисциплінує, вчить відповідальності, вмінню працювати в колективі, а ще – формулювати мету і йти до неї під власними вітрилами.

Керівник яхт-клубу КПДЮ Георгій Леончук радіє, що увага до розвитку дитячого спорту в державі зросла. Ситуація змінюється на краще, і необхідно побудувати роботу так, аби сюди приїздило якомога більше дітей, привести базу до належного  рівня.

 -Дорослим не цікаво, якщо немає дітей поруч, - зауважив заслужений майстер спорту, срібний призер Олімпійських ігор у Афінах.

Чемпіонат організовано Міністерством молоді та спорту України, ГО «Вітрильна федерація України» і її відокремленим підрозділом – Київською міською вітрильною федерацією за активної підтримки Київської міської державної адміністрації.

Жанна Сташко, Наталя Плохотнюк

Фото: Барилик Єлизавета, Олександр Ручко